Husár a Halenár opäť v Trnave v jednom tíme s Procházkom
ŠPORT - Futbal | 24.12.2011, 10.19, Ján Král
Mladí futbalisti trnavskej Lokomotívy mali rozlúčku s futbalovým rokom vo veľkom štýle. Na Vianočný turnaj chlapcov narodených v rokoch 1999 a 2000 zavítali na pozvanie trénera Tomáša Bartoša aj traja ligoví futbalisti.

Mladé talenty trnavskej Lokomotívy poctili návštevou ligoví futbalisti. Foto: archív tb
Zo Spartaka Trnava prišiel Roman Procházka, zo Zlatých Moraviec Martin Husár a zo Slovana Bratislava Juraj Halenár. „Moji zverenci o ich plánovanom príchode nevedeli, keď ich videli, zostali príjemne prekvapení. Som rád, že chalani, ktorí dodnes hrajú ligu, prijali pozvanie. Tvrdili, že máme v klube viacero šikovných mladých chlapcov a zároveň si spomenuli na svoje mladé časy. Halenár i Husár v Lokomotíve vyrastali a Procházka je odchovancom trnavského futbalu,“ hovoril tréner staršej kategórie Tomáš Bartoš, ktorý tiež ešte donedávna hrával ligu za Spartak a neskôr za Zlaté Moravce.
Ligisti si s talentami zahrali aj futbal, neskôr rozdali chlapcom podpisy. Mladík Dávid Qayum vyhral v súťaži streľbe na presnosť loptu s autogramami známych futbalistov.
Víťazom turnaja, do ktorého sa zapojili aj rodičia, sa stali chlapci v zostave Adrián Trajlínek, Marek Mokošák, Matej Varga a Marek Sabo. Zahanbiť sa nedali ani rodičia, ktorí uhrali remízu v zápase proti hviezdam. „Chlapci dostali ako vianočný darček od trénerov a rodičov nové dresy, čomu výrazne prispel aj Miloš Hecht. Rodičom detí patrí veľká vďaka za to, že pripravili občerstvenie pre chlapcov,“ dodal Bartoš, ktorý strávil uplynulé dni s priateľkou Zuzanou na potulkách po Prahe. Mimochodom, jeho zverenci sú momentálne v prvej lige mladších žiakov na piatom mieste, na tretiu priečku strácajú len bod. „V súťaži sú mužstvá ako Slovan, Dubnica, Trenčín. Spartak je až za nami – na deviatom mieste.“