Trnavské rybníky
reklama

Nezmazateľný znak na tele mu spôsobil Trnavčan

RELAX - Rozhovory | 28.12.2011, 10.01, Katarína Rosinová

Jeho hviezda vyšla v roku 2000, keď sa stal v hudobnej ankete Slávik objavom roka. R‘n‘b spevák Robo Papp (29) mal vtedy len osemnásť rokov. Odvtedy patrí k osvedčeným interpretom, i keď médiá sa v poslednom čase viac venujú jeho súkromiu, ako hudbe.

Nezmazateľný znak na tele mu spôsobil Trnavčan

Manželka a dcéra sú preňho všetkým. FOTO: Vladimír Kampf

reklama

 

S manželkou Evou, dcérou hudobníka Laca Lučeniča, si prežili ťažké chvíle. Ich dcérka Isabella sa narodila predčasne a bojovala o život. Speváka to ovplyvnilo natoľko, že piesne, ktoré zložil ešte pred jej narodením a mali sa objaviť na novom albume, zahodil. Dnes sú všetci traja šťastní a všetko zlé je minulosť.


Keď som sa s vami chcela stretnúť, hovorili ste, že ste veľmi, veľmi, veľmi vyťažený. :) Čo vás najviac zamestnáva?
- Momentálne ma najviac zamestnávajú hudobno-výchovné koncerty pre stredné a základné školy o medziľudských vzťahoch, láske a úcte. V podstate mi nenechávajú priestor skoro na nič iné. Preto v poslednom čase
nie som takmer vôbec doma, a ak som, musím dobehnúť všetko zameškané.


Máte na konte štyri albumy. Pracujete na novom?
- Album v najbližšom období nechystám, ale pripravujem niekoľko singlov.

reklama


Vyštudovali ste chemickú priemyslovku, teraz sa živíte hudbou. Ako sa to stalo?
- Od úplného malička som sa venoval hudbe, už ako päťročný som chodil na husle, potom na gitaru a nakoniec na spev. Živiť sa hudbou bolo vždy mojím snom. Keď som mal dvanásť rokov, vyhral som cenu za autorský debut na celoslovenskom festivale Brána. Potom sa dlho nedialo nič, čo by stálo za zmienku. V roku 2000, keď som maturoval, sa mi podaril konečne prvý veľký úspech a podpísal som zmluvu na tri albumy so známym vydavateľstvom.


V tom čase ste sa zoznámili aj s Evou Lučeničovou, ktorá je teraz vašou manželkou, a máte spolu dcérku. Ako sa zmenil váš život, odkedy ste sa stali otcom?
- Dá sa povedať, že sa zmenil od základov, jednoznačne k lepšiemu. Bez svojej dcérky Isabelly si neviem svoj život predstaviť, každú voľnú sekundu trávim s ňou.


Isabellka bude mať v apríli dva roky. Prejavujú sa u nej hudobné gény?
- Zatiaľ je to ťažko povedať, nijako extra sa o hudbu nezaujíma. Myslím, že to uvidíme až neskôr.

 

Baby oňho zvádzali boje. To je vraj už minulosť. FOTO: Vladimír Kampf


Ako a s kým budete tráviť Vianoce a Silvestra?
- Vianoce budem jednoznačne tráviť doma s rodinou, to je u mňa stará klasika. Silvester je pre mňa deň ako každý iný, takže je dosť možné, že budeme hrať koncert, a ak nie, najradšej by som si pozrel v telke nejaký starý estrádny program z čias minulých. :)


Čo vianočné tradície, dodržiavate ich?
- Tradície ani veľmi nie. Jediná, ktorú dodržiavam je, že ostávam doma, nepracujem, ale oddychujem.


Čo vás spája s Trnavou, okrem toho, že váš svokor, hudobník Laco Lučenič, je z Cífera? Mimochodom, aký máte vy dvaja vzťah? Bulvár píše, že sa nemáte príliš v láske.
- S Trnavou ma spája množstvo priateľov, hudobníkov a zážitkov, často u vás hrávam. So svojím svokrom vychádzam úplne normálne. Aj keď sa nestretávame, nemôžem povedať, že by náš vzťah bol nejakým negatívnym spôsobom extrémny.


A čo trnavský spevák Bystrík, ktorého na svojej stránke uvádzate ako najobľúbenejšieho
slovenského kolegu...

- S Bystríkom sme veľmi dobrí priatelia a často spolupracujeme, máme niekoľko spoločných pesničiek, projektov a za sebou desiatky spoločných koncertov. Aj spomínané výchovné koncerty robím s Bystríkom. S ním a Ludom Srncom sme pred pár rokmi rozbehli projekt Charomeliroo.


Tento názov vyznieva veľmi vtipne, keď ho prečítate nahlas. Myslíte si, že melír má čaro?
- Samozrejme, boli časy, keď mal, dokonca aj ja sám som ho mal na hlave. Ale je to už dávno, dnes má čaro len v našom názve. :) Dvojzmyselný názov nie je náhoda, je to celé úlet a recesia.


Vraj aj vaše tetovanie na paži ľavej ruky má súvislosť s Trnavou. Je to pravda?
- Áno, moje prvé tetovanie som si dal robiť pred vyše dvomi rokmi v Trnave u chalana, ktorý si hovorí Oceľová osa, a som s ním spokojný. Dostal som ho od brata ako darček k narodeninám.


Čo znázorňuje?
- Moje znamenie zverokruhu – kozorožca, nie je to však zviera, ale symbol. Vyzerá ako vypálený. Okrem toho mám ešte jedno tetovanie, ktoré je venované mojej dcérke.


Máte prevažne ženské fanúšičky, alebo na vás chodia aj chlapi?
- Kedysi to boli omnoho viac ženy, ale realita je taká, že čím som starší, tým viac sa ten pomer vyrovnáva. :)


Ste idolom mnohých žien, na vašom Facebooku sa to hemží srdiečkami a vyznaniami lásky. Už vás nejaká fanúšička prenasledovala?
- Myslím, že nie, vyslovene nepríjemný zážitok nemám. Aj keď raz sa mi stalo, že sa na mojom vystúpení pre jednu kozmetickú firmu dievčatá do seba pustili, lebo sa jedna predbehla v rade na autogram. Ale to už je asi desať rokov, toto sa mi už teraz nestáva.


Ako sa s tým vyrovnáva manželka Eva? Nežiarli?
- Za tých jedenásť rokov si na to už zvykla. Je to moja práca a toto je jej súčasťou.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama