Trnavské rybníky
reklama

Osobná doprava po 125 rokoch zrušená

AKTUALITY - Región | 21.1.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

SILADICE – Z Leopoldova do Serede a späť sa už vlakom nedostanete. Od polovice decembra je osobná doprava na trati zrušená. Železničiari aj cestujúci si myslia, že je to škoda.

Osobná doprava po 125 rokoch zrušená

Stanica je od polovice decembra prázdna. Ľudí upozornili na zrušenie vlakov obecné rozhlasy. FOTO: ras

reklama

 

Vlakové spojenie však v poslednom období veľa ľudí nevyužívalo. Vraj pre zlý grafikon. Vlaky jazdili vo veľkých časových intervaloch tri razy za deň v každom smere. S ľuďmi tu už v súčasnosti nikto neráta. Siladická stanica s čakárňou tak zíva prázdnotou.
„Cestovali sme vlakom ráno do práce a večer späť. Teraz sa musíme voziť autom, pretože v takú skorú hodinu žiadny autobus nechodí,“ hovorí staršia obyvateľka Dolných Zeleníc. Vlakovú dopravu od decembra nahradili autobusové spoje. Ľudia sa však sťažujú, pretože ľahko sa dostanú len do Hlohovca. Do Serede i Trnavy je to už oveľa horšie. Niektorí Zeleničania pripúšťajú, že aj keby osobnú vlakovú dopravu na trati obnovili, už by ju využíval málokto. „Kým sme nemali auto, chodili sme len vlakom. Lenže dnes už každý radšej ide autom, je to rýchlejšie a pohodlnejšie,“ myslí si mladá Zeleničanka.
Železničná spoločnosť Slovensko zrušila prepravu ľudí z dôvodu nízkych ziskov. Väčšina vlakových súprav ostávala nevyužitá. V poslednom roku totiž chodili len tri spoje do Serede a tri zase do Leopoldova. Cez víkend nešli vôbec.
Trať však úplne nezanikne, naďalej ju využívajú na nákladnú dopravu. „Je stále prevádzkyschopná a udržiavaná pre bezpečnú a plynulú jazdu,“ konštatuje hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavlíková. Prvý osobný vlak prešiel po trati Leopoldov - Sereď v júli 1885, posledný v decembri minulého roku.

 
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama