Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Trnavská hádzaná sa urýchlene potrebuje dostať z kómy

ŠPORT - Hádzaná | 6.1.2012, 16.06, Ján Král

Trnavská hádzaná nutne potrebuje ďalšiu infúziu. Resuscitácia v podobe hostenia zápasov medzinárodného turnaja JUB Vianočný pohár ukázala, že športový organizmus v meste je po diváckej stránke stále životaschopný. Treba ho len prebrať z kómy a znova naštartovať.

NÁZORY: Trnavská hádzaná sa urýchlene potrebuje dostať z kómy

Ilustračné foto: shutterstock.com

reklama

 

Na duel s Poľskom síce Trnavčania mestskú športovú halu úplne nevypredali, ale solídne zaplnené tribúny ukázali, že ľudia majú hlad po oživení tradície. Aj samotní organizátori a aktéri na ploche by si však, hoci všetci do jedného vychválili žičlivé prostredie, vedeli určite predstaviť ešte búrlivejšiu atmosféru.


Obyvatelia slovenského Ríma majú pre šport cit. Vedia hráčov rozpumpovať do maximálnych obrátok, keď preskočí iskra medzi ihriskom a hľadiskom, súper sa neraz porazí aj sám. Na dosiahnutie daného stavu však treba opäť zapáliť v ľuďoch tú správnu iskru a prebudiť v meste tento populárny šport z kómy. V tomto smere ale treba konať, pretože nič netrvá večne. Správnym tmelom môže byť vznikajúci mužský kolektív pod hlavičkou HBC Trnava.

 

Momentálne funguje v úplne amatérskych podmienkach. na báze nadšenectva. Podarilo sa nakopnúť mládežnícke tímy, publikum však baží po buldočích výkonoch mužských gladiátorov. Svetom hýbu peniaze a bez nich sa nepohne ani najväčší zanietenec. Ak chceme oprášiť slávnu minulosť hádzanej, musia chytiť povraz za jeden koniec všetci, ktorí majú možnosť pomôcť. To platí pre jednotlivcov, cez súkromné osoby až po verejný sektor. Hádzaná nie je tak finančne náročný šport, aby sa v krajskom meste nemohol hrať na úrovni.

reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama