Trnavské rybníky
reklama

Afrika podľa Rebríka: Putujú od domu k domu, aby pomohli iným

RELAX - Tí sú naši | 6.1.2012, 07.59, Vladimír Kampf

Po dedinách chodia koledníci a zvestujú narodenie Ježiša Krista. Zazvoniť pri dverách vám môžu aj na Troch kráľov. Dobrá novina je akcia spojená so zbierkou pre projekty rozvojovej spolupráce v afrických krajinách a zároveň programom rozvojového vzdelávania počas celého roka. Aj koledníkov tejto aktivity môžete mať za dverami. Vo Veľkých Kostolanoch chodili už na Štefana.

Afrika podľa Rebríka: Putujú od domu k domu, aby pomohli iným

Kráľovská pohoda pred akciou. O chvíľu sa to začne. FOTO: Vladimír Kampf

reklama


„Darí sa nám. Ľudia si už na nás zvykli a dokonca si aj prispôsobujú program a návštevy tak, aby bolo doma, keď budeme chodiť,“ hovorí zodpovedná osoba Petra Kollárová. Originálni koledníci Dobrej noviny majú označené a opečiatkované kasičky. K dispozícii majú aj materiály o akcii, ktorú už roky organizuje združenie s trochu krkolomným názvom Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Našťastie má aj zapamätateľnejšie označenie eRko alebo Rebrík. Organizujú už sedemnásty ročník.
„Počet koledníkov sa v posledných rokoch ustálil. S Dobrou novinou chodí dvestopäťdesiat tisíc detí a spevádzajúcich osôb,“ vysvetľuje Marián Čaučík, riaditeľ Dobrej noviny.

 

Niekto sa tvári, že nie je doma, kým iný si nechá zavinšovať. FOTO: Vladimír Kampf

reklama


Minulé sviatky koledníci vyzbierali 816 175,56 eura, ďalších 30 341,81 eura prišlo na účet od individuálnych darcov a takmer 2000 eur cez darcovské sms. „Zo zbierky sme podporili konkrétne projekty v Keni, Ugande, Etiópii a Južnom Sudáne. Viac informácii nájdete v každoročných Dobrých novinách Dobrej noviny alebo na www.dobranovina.sk. Z iniciatívy miestnej mládežníckej organizácie Kayaba Youth Association sme napríklad podporili mládežnícke vzdelávacie centrum v slume Kayaba v hlavnom meste Kene Nairobi. Členmi organizácie sú mladí ľudia do 35 rokov. Pochádzajú z rôznych kmeňov, vyznávajú rôzne náboženstvá, patria do rôznych cirkví. Usilujú sa navzájom si pomáhať a prinášať zmenu do slumu, v ktorom žijú, aj do širšej spoločnosti. Sú príkladom toho, že ľudia môžu prekonať rozdiely a pracovať spoločne.“

 


Vymódení pred objektívom. Deti chodia zvyčajne v civile. FOTO: Vladimír Kampf

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama