V takú tradíciu ani nedúfali

ŠPORT - Futbal | 22.1.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Už po trinástykrát sa zišli priatelia, kolegovia a fanúšikovia futbalu na Memoriáli Petra Kubinu. V Mestskej športovej hale v Trnave sa zišlo šesť mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín.

Víťazný tím Memoriálu P. Kubinu Allianz Slovenská poisťovňa. Foto: Lukáš Grinaj

Jeden zápas trval 25 minút, finálový duel mal o päť minút viac. „Keď sme organizovali prvý ročník, dúfali sme, že vznikne tradícia. To, že sa dopracujeme až k 13. opakovaniu, ma milo prekvapilo. Verím, že toto nie je posledný ročník,“ vyjadril sa Jozef Šmidovič. Spoločne s bratom Mariánom organizačne zabezpečil plynulý chod memoriálu. „Peter bol skvelý, nezištný človek, kvalitný rozhodca. Jeho smrť prišla náhle. Aspoň takýmto spôsobom si chceme naňho každoročne spoločne zaspomínať,“ dodal J. Šmidovič. Najlepším brankárom turnaja sa stal Marián Černý z tímu Allianz SP a strelcom jeho spoluhráč Michal Masný (11 gólov).

Výsledky: Rozhodcovia Trnava – HRH 2:8, Relax – Rozhodcovia Senica 5:0, Allianz SP – Rozhodcovia Trnava 11:2, Rozhodcovia ZsFZ – Relax 3:4, HRH – Allianz SP 2:4, Rozhodcovia Senica – Rozhodcovia ZsFZ 0:6
1. semifinále: Allianz SP – Rozhodcovia ZsFZ 7:1
2. semifinále: Relax – HRH 1:12
Zápas o 5. miesto: Rozhodcovia Trnava – Rozhodcovia Senica 8:4
Zápas o 3. miesto: Rozhodcovia ZsFZ – Relax 4:5
Finále: Allianz SP – HRH 6:6, 4:3 na pokutové kopy