Trnavské rybníky
reklama

Večná optimistka vo veľkých okuliaroch, ktoré ju preslávili

AKTUALITY - Trnava | 7.1.2012, 01.24, Katarína Rosinová

Na sviatok Troch kráľov sa trnavské divadlo zaplnilo fanúšikmi Nade Urbánkovej. Charizmatická speváčka a herečka publikum rozosmiala a dojala svojimi piesňami i spomienkami. Odzneli jej najznámejšie hity Blonďák s červenou bugatkou, Drahý můj, Závidím a ďalšie.

Večná optimistka vo veľkých okuliaroch, ktoré ju preslávili

Speváčka a herečka si vytrpela svoje, napriek tomu z nej srší optimizmus a dobrá nálada. FOTO: autorka

Cukrovar Trnava
reklama

 

Naďa Urbánková prišla na pozvanie kňaza, spisovateľa a bývalého novinára Karola Lovaša, s ktorým sú už roky veľmi dobrými priateľmi. Ten celý večer moderoval. So speváčkou sa v rozhovore vrátili do jej začiatkov v divadle Semafor, zaspomínal na oscarový film Ostro sledované vlaky aj na mužov, ktorý ovplyvnili jej život. Nevyhli sa ani smutným okamihom ako napríklad rakovine, ktorú jej diagnostikovali pred niekoľkými rokmi. Napriek všetkému je sedemdestiadvaročná speváčka v skvelej forme a srší optimizmom. „Nemám problém prezradiť svoj vek. Myslím si, že človek má prirodzene zostarnúť a nemá sa hanbiť za vrásky alebo tukové vankúšiky. Život to tak prináša."
Držiteľka piatich československých Zlatých slávikov si zachovala si svoj typický imidž – blond vlasy s ofinou a veľké okuliare, bez ktorých to vraj nie je ona a nikto ju nespoznáva. Tie ju pred rokmi preslávili.
Veľkú úlohu v jej živote zohráva viera v Boha, ktorá jej pomáha prekonať aj ťažké chvíle. Vyštudovaná zdravotná sestra sa dostala k divadlu a spevu náhodou. „Nikdy som nikomu nevolala a nerobila som nič s vlastnej iniciatívy. Všetky životné šance mi spadli z neba.“ V súčasnosti žije v juhočeskom Želive vedľa premonštrátskeho kláštora, v ktorom kedysi pôsobil Karol Lovaš. 

 

Koncert moderoval Nadin dobrý priateľ Karol Lovaš. FOTO: autorka

Potulky mestom
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama