Trnavské rybníky
reklama

Ambiciózny program naplní

AKTUALITY - Trnava | 23.12.2010, 00.00, Darina Kvetanová

TRNAVA – Víťazom sobotňajších komunálnych volieb a novým primátorom Trnavy sa stal súčasný viceprimátor mesta Vladimír Butko. Trnavu tak po šestnástich rokoch Štefana Bošnáka povedie ďalší nominant Kresťanskodemokratického hnutia (KDH).

Ambiciózny program naplní

Vladimír Butko s manželkou Silviou na radnici tesne po zverejnení výsledkov komunálnych volieb. Foto: Darina Kvetanová

reklama

 

Víťazstvo Vladimíra Butka avizovali už prvé výsledky volieb, ktoré sa objavili niečo po 22. hodine. O štyridsať minút neskôr už boli spočítané všetky volebné okrsky. Vladimír Butko získal 5815 hlasov, čo znamenalo o 1200 viac ako druhý Bystrík Stanko.
Na radnicu prišiel nový primátor tesne pred jedenástou hodinou s racionálnymi reakciami. „Šestnásť rokov som bol zástupcom, teraz som primátorom. Je to zvláštny pocit,“ povedal s tým, že prácu na radnici dobre pozná a nie je pre neho teda ničím novým. „Hneď ako nastúpim do funkcie, začnem plniť volebný program. Bol, ako vždy, veľmi ambiciózny a my nájdeme sled krokov, aby sme ho splnili,“ uviedol v prvých reakciách novinárom. Ešte pred voľbami Vladimír Butko avizoval, že počas štyroch rokov sa chce pravidelne stretávať s občanmi mesta a diskutovať s nimi o problémoch. Takéto prvé stretnutie by sa podľa jeho slov mohlo uskutočniť už v januári.
Vladimír Butko strávil volebný deň v spoločnosti svojej rodiny. S manželkou a dcérou pristúpili k volebnej urne v komisii na ZŠ Spartakovskej. „Ľudia si zvolia tých, ktorých považujú za to najlepšie pre mesto,“ povedal a predpokladal veľký záujem o komunálne voľby. Kandidátom na primátora a poslancov však nakoniec svoje hlasy odovzdalo len necelých 30 percent Trnavčanov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama