Poznáte muža na fotkách? Vykradol zabudnutú platobnú kartu
AKTUALITY | 16.1.2012, 11.43, Benjamín Škreko
TRNAVA - Polícia pátra po totožnosti muža, ktorého zachytila priemyselná kamera pri krádeži z bankomatu. Ešte 27. septembra o 15.30 hod. vyberal poškodený peniaze z bankomatu na ulici Dolné bašty v Trnave. Po výbere odišiel od bankomatu, no platobnú kartu v ňom zabudol. Keď si to uvedomil a vrátil sa na miesto, karta tam už nebola a z účtu mu zmizlo 150 eur.

Polícia pátra po totožnosti tohto muža, ktorý neoprávnene vybral v bankomate peniaze z cudzej zabudnutej platobnej karty. Foto: polícia
Z kamerových záberov je zrejmé, že muž, ktorý k bankomatu následne pristúpil, pokračoval v začatej transakcii a vybral z účtu peniaze bez potreby použitia PIN kódu. Polícia prípad vyšetruje ako prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty a pátra po mužovi, ktorý je na záberoch.
„So žiadosťou o pomoc sa obraciame aj na občanov,“ vyzýva hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová. „V prípade, že niekto muža na fotkách spoznal, môže nám zatelefonovať na bezplatné číslo 158. Polícia vopred ďakuje občanom za spoluprácu. Zároveň by sme chceli upozorniť na opatrnosť pri výberoch peňazí z bankomatov. Často sa nám stáva, že sa ponáhľame a v zhone môžeme zabudnúť ukončiť transakciu. Odporúčame radšej vždy v pokoji skontrolovať, či sme si zobrali peniaze a tiež kartu. Zhon a unáhlenosť nás navyše môže stáť aj nemalé peniaze a páchateľa takéhoto skutku to môže stáť jeden až päť rokov za mrežami.“