Trnavské rybníky
reklama

Prehrali bitku, vyhrali vojnu

AKTUALITY - Trnava | 23.12.2010, 00.00, Gabriel Kopúnek

TRNAVA – Taký úspech ľavicových poslancov nik nečakal. Ani oni sami. Aj preto sa pred polnocou z krajského sídla strany Smer – SD ozývalo šťastie a spev.

Prehrali bitku, vyhrali vojnu

Sklamanie vystriedala nesmierna radosť. Foto: Gabo Kopúnek

reklama

 

Volebná noc sa pre nezávislého kandidáta na primátora Bystríka Stanka a možných poslancov ľavicovej koalície do mestského zastupiteľstva začala sľubne. Prvé správy naznačovali vyrovnaný boj o kreslo na radnici s ďalšími najsilnejšími súpermi – Butkom a Pobieckým. Nálada však postupne upadala, o 22.15 už bola na bode mrazu. Predbežné neoficiálne výsledky z internetových portálov ohlasovali náskok Vladimíra Butka o takmer 500 hlasov pri sčítaní dvoch tretín volebných miestností. Paniku vyhrocovala aj nedostupnosť informácií na stránke štatistického úradu. Hodinu pred polnocou už bolo jasné, že Bystrík Stanko primátorom nebude. „Nevidím to až tak tragicky. Veril som, že súboj bude tesný. O víťazovi rozhodli voliči. Chceli síce zmenu, no k volebným urnám napokon neprišli. Novému primátorovi želám veľa úspechov,“ konštatoval Bystrík Stanko.
To ešte on a ani ostatní v sále netušili, ako sa výsledok volieb napokon otočí v ich prospech. Zhruba o hodinu neskôr sa objavili prvé výsledky volieb poslancov. Všetci ich s napätím rátali na prstoch. „Osemnásť, osemnásť,“ kričali od radosti. „KDH má síce primátora, my máme väčšinu v parlamente. Teraz im to ukážeme,“ zastrájali sa viacerí. „Toto som nečakal. Ukázalo sa, že Trnavčania volili podľa srdca a nie sľubov. Inak by sa nestalo, že by pri takom zisku hlasov na primátora KDH pohorelo na poslancoch. Určite nám to dáva priestor na vyjednávanie. Je to v rukách KDH, my sa spolupráci nebránime,“ povedal Bystrík Stanko.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama