Trnavské rybníky
reklama

Hoftychovi sa Škót Brennan pozdáva, príchod Kamenára komplikovaný

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.1.2012, 09.19, Ján Král

Spartakovci po návrate z kondičného sústredenia v Pozloviciach pokračujú v tréningovom mikrocykle. Úvodné dni týždňa im zaberačku v domácich podmienkach trochu skomplikovalo počasie.

Hoftychovi sa Škót Brennan pozdáva, príchod Kamenára komplikovaný

Kieran Brennan na sústredení zaujal, na jar bude pokračovať v Trnave. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

„V pondelok sme situáciu riešili spinningom, druhá časť mančaftu bola na lekárskych testoch. Tie sú zamerané hlavne na VO2max. Absolvujeme ich povinne kvôli sledovaniu činnosti srdca a iných životne dôležitých orgánov. Absolvovali ich hráči, ktorí nemali prehliadku obnovenú. Stav hráčskej kondície si však aj priebežne počas roka kontrolujeme so športtestermi,“ uviedol tréner Pavel Hoftych.


Ten si pochvaľuje sústredenie a podmienky, aké našiel mančaft na Morave. „Dostali sme sa do iného prostredia. V okolí Trnavy v tomto období nie sú vhodné bežecké trasy, treba za nimi dochádzať desiatky kilometrov,“ pokračoval kouč andelov.


Spartak v stredu odohral prípravný duel na Myjave. Prehru 1:3 netreba preceňovať, mužstvo je stále v hrubej príprave. Šancu v bráne dostal aj adept na brankársky dres Michal Zachar zo Šúroviec. V jeho prípade by išlo o eventuálne rozšírenie brankárskeho tímu, keďže v klube skonči Slovenčiak, na hosťovanie by mal ísť Székely a neisté je zotrvanie Rašku. Príchod Ľuboša Kamenára sa naďalej naťahuje, problémom sú určité body v zmluve. „Ľuboš stojí o to, aby mohol v Trnave pokračovať v kariére. Dávame vybaveniu príchodu ešte nejaký čas. V zmluve s Nantes sú klauzuly o opciách, ktoré sú pre Spartak nezmyselné. Chceme, aby Ľuboš prišiel na polročné hosťovanie, vzájomne sme si pomohli. Určite sa však nebudeme vopred k ničomu zaväzovať.“

ŠUPA technika
reklama


Na dobrej ceste je príchod mladého Škóta Kierana Brennana. Ľavý bek trénera Hoftycha zaujal: „Vidíme v ňom potenciál. Má záujem hrať za Trnavu, navyše je to voľný hráč. Na rozdiel od iných cudzincov nepredstavuje veľkú záťažovú položku pre rozpočet. Ide o skromného chlapca, nemá zmluvné záväzky voči iným stranám, som naklonený k tomu, aby tu počas jari zostal. Trénoval by s A-mužstvom a súťažné zápasy absolvoval za rezervu. Do leta zistíme, či je schopný sa posunúť vpred. Momentálne totiž zažíva náročný prechod. Pol roka bol bez zápasovej praxe, vletel však do toho opäť veľmi solídne.“


K andelom sa pripojí počas budúceho týždňa aj Branislav Dobiš zo Serede. Dvadsaťšesťročný ľavý bek v mládežníckej kategórii hrával za pražskú Spartu. „Uvidíme ako na tom je a či sa dá jeho kariéra do budúcnosti ešte reštartovať,“ poznamenal Hoftych.


Počas nasledujúcich dní Trnavčanov čakajú na umelej tráve trnavskej Lokomotívy dva duely. V sobotu 21. januára o 13. h privítajú Dubnicu, v utorok o 14. h si zmerajú sily v prestížnom súboji s Baníkom Ostrava.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama