Spartak má starosti so stredom obrany

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.1.2011, 00.00, Ján Král

Spartak skúša ďalšie nové tváre. V prípravnom stretnutí s Michalovcami, ktorý Trnavčania prehrali 1:2, sa predstavila pätica adeptov na červeno-čierny dres.

Radoslav Ciprys zaujal rýchlosťou. Foto: Ivan Kopčáni

„Stále ide o zápasy, kde hľadáme typy pre naše mužstvo. V tíme bolo veľa cudzích hráčov, súhra preto škrípala. Keď prišli v druhom polčase naši kmeňoví futbalisti, vypracovali sme si šance a dali sme gól. Niektorým novicom dáme ešte šancu,“ uviedol tréner Dušan Radolský. Zo skúšaných mien sa v sobotnom dueli proti Dubnici (hrá sa o 11. h na umelej tráve považského tímu) predstavia 24-ročný útočník Radovan Ciprys (Malacky, naposledy pôsobil v ČR) a krajný záložník Alexej Višňakov z FK Ventspils. Belkovics zo Senca ani Čech Metelka za Trnavu hrať nebudú. Podobne dopadol Denis Mangafic, ktorý nastúpil vo víkendovom dueli Tipsport ligy na druhý polčas proti Zlatým Moravciam (2:3).
Do áčka tréneri vytiahli z B-tímu Patrika Banoviča, keďže obrancovia Dohnálek a Bulvitis sa zranili. Navyše, Diallo bude prvých päť jarných ligových stretnutí pauzovať pre trest od disciplinárky. „Dohnálek ide v piatok na magnetickú rezonanciu. Podľa posledných správ zranenie ale nie je tak zlé, ako vyzeralo. U Bulvitisa to vyzerá na poškodený meniskus a zrejme bude musieť podstúpiť operáciu,“ povzdychol si tréner Radolský.
Do Trnavy sa vrátil už aj „nezvestný“ Brazílčan Wellington. „Stále vraj ešte nie je zdravý. Vyšetria ho naši lekári, na sústredenie do Turecka s ním nepočítame,“ dodal Radolský. Mimochodom, andeli odlietajú do krajiny polmesiaca 1. februára. Doteraz majú potvrdené prípravné zápasy s rumunskou Victoriou Branesti (3.2.), srbským gigantom CZ Belehrad (5.2.) a ruským Amkarom Perm (8.2.). Časy výkopov sa dozvedia neskôr.

Spartak Trnava – Michalovce 1:2 (0:2)
góly: 85. Železník – 18. Serenčin, 30. Bernardo
Spartak (1. polčas): Slovenčiak – Mikinič, Dohnálek (14. Banovič), Diallo, Ľ. Hanzel – Metelka, P. Čarnota, Haľko, Višňakov – Belkovics, Ciprich
Spartak (2. polčas): Székely – Metelka, P. Čarnota, Banovič, Ľ. Hanzel – Višňakov, Železník, Coimbra, Bicák – Guldan, Belkovics