Naše basketbalistky sú krásne a ešte aj šikovné

ŠPORT - Basketbal | 14.2.2012, 12.53, Tatiana Čuperková

Kadetky Trnavy nastúpili cez víkend na dvojzápas nadstavby proti košickým celkom. Darilo sa im striedavo. Nové zelené dresy im priniesli šťastie v prvom dueli proti Abovii, hoci polčas im nevyšiel podľa predstáv.

Naše basketbalistky sú krásne a ešte aj šikovné

Kadetky Slávie si obliekli nové zelené dresy, ale lídra tabuľky nimi nevystrašili. Foto: Ivan Kopčáni

Po prestávke začali byť dievčatá dôrazné v koncovke a dokázali otočiť v tretej štvrtine na 53:50. Hosťujúce hráčky v dobre rozbehnutom zápase už nemali nárok na zvrat.

Najmä keď sa v domácom drese zaskvela Viktória Královičová, pod košmi dobre zahrali pivotky Laura Dubeňová, Deana Simeonová a Monika Kučerková. Na rozohrávke sa presadili Nikola Hujsiová a Nikola Fodorová.

Druhý zápas proti lídrovi súťaže Jugo nebol od začiatku jasnou záležitosťou hostiek. Vedenie sa prelievalo na oboch stranách a Košičanky si svoj náskok začali budovať postupne.

V tretej štvrtine však narástol na hrozivých 27 bodov. V závere zápasu družstvá prestriedali, čo Trnavčanky využili a zlepšenou hrou skorigovali náskok súperiek.

Hoci im v priebežnej tabuľke patrí šieste miesto, dievčatá sú v lige kadetiek len prvú sezónu. Ako minuloročné víťazky kategórie starších dievčat sa aj v tejto sezóne dostali do bojov v nadstavbovej časti. Aj preto je na ich výkony zvedavých stále viac ľudí.