Tieto hráčky začínajú byť postrachom súperiek

ŠPORT - Basketbal | 22.2.2012, 09.54, Tatiana Čuperková

Slávistkám sa v súťaži druhej ligy žien naďalej darí. V odvetnej časti síce odohrali len druhé kolo, ale práve v ňom vybojovali senzačné víťazstvo na pôde bratislavskej Karlovky.

Ženy Slávie (v červenom) sa vedia pobiť o každú loptu. Foto: Ivan Kopčáni

2. liga žien západ
Dubček Karlova Ves - Slávia Trnava 55:69 (22:32)
Body Slávie: Vysudilová 23, Belková 17, Fidlerová 12, Nádaská 7, Kurillová 6, Mrvová 2, Tkáčová 2

Rezerva kadetiek síce so Starou Turou opäť prehrala, ale počet nastrieľaných košov naznačuje progres aj v tejto súťaži.

Ženy nastúpili od začiatku so zónovou obranou, s ktorou sa domáce hráčky nevedeli vyrovnať. Keď, navyše, pridali výbornú prácu pod košom a úspešné doskoky, o víťazovi prestali byť pochybnosti.

Trnavčankám sa darili tiež rýchle protiútoky, ktoré rozleptávali obranu súpera. Strelecky sa zaskvela kapitánka Jana Vysudilová, v dobrých výkonoch sa predviedli Zuzana Belková a Sandra Nádaská. Presadili sa aj seredské posily Lucia Fidlerová a  Alžbeta Kurillová.

Krajská súťaž kadetiek západ

Trnava B - Stará Turá 60:76 (23:37)
Body Slávie: Szilvásová 20, Jančovičová 19, Královičová 9, Krajčovičová 9, Strapáková 2, Krippnerová 2

Zápas kadetiek začali lepšie domáce hráčky. Lenže v závere prvej štvrtiny a v druhej štvrtine už mali navrch skúsenejšie hráčky Starej Turej. V druhom polčase sa Trnavčanky prebrali, hrali výborne, dokonca vyrovnali a pred poslednou štvrtinou prehrávali len o štyri body. Záver však nezvládli, od stavu 60:61 dávali body už len hosťujúce hráčky.