Trnavské rybníky
reklama

Mladí spartakovci trénujú aj pod vedením gymnastickej trénerky

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.2.2012, 15.04, Ján Král

Idú na to dobre. Mladí deväťroční spartakovci sa učia počas zimnej pauzy všestranným pohybovým aktivitám. Okrem futbalu navštevujú aj hodiny gymnastiky.

Mladí spartakovci trénujú aj pod vedením gymnastickej trénerky

Mladých spartakovcov trénuje gymnastiku Katarína Matovičová (vľavo). Foto: Michal Hlavatovič

S myšlienkou zdokonaliť sa pod odborným vedením prišiel tréner trnavskej prípravky Marián Hýbela. „Telocvik na základných školách je ďaleko od toho, čo býval kedysi. Deti sú neobratné, neohybné. Snažíme sa zlé návyky odstrániť,“ vraví mladý 29-ročný kouč.

Púpavy pri aleji
reklama


Vymýšľa tak pre svojich zverencov rôzne pohybové cvičenia. „Trénujeme v hale, každý druhý týždeň chodíme na plaváreň. Chceli sme skúsiť džudo, žiaľ, nevyšlo nám to. Pokúpili sme moderné tréningové pomôcky. Cvičíme na bosu a tanečných podložkách, na ktorých trénujeme zábavným spôsobom rovnováhu, respektíve rýchle nohy a reakcie,“ uviedol Hýbela.


Gymnastické cvičenia zverili do rúk trénerky Kataríny Matovičovej. V telocvični Mestskej športovej haly v Trnave raz za týždeň zdokonaľuje trnavské nádeje v pohybovej príprave. „Hodiny, ktoré im dávam, nie sú vyložene o gymnastike, ale skôr o  zlepšovaní motoriky, rýchlosti či obratnosti,“ uviedla Matovičová.


Gymnastike sa venovala od detstva, zanechala ju na strednej škole. Neskôr sa začala venovať trénerstvu. V klube má teraz na starosti prípravku do šesť rokov. Mimochodom, jej otec je Richard Matovič, bývalý tréner Spartaka a dnes futbalový manažér. „Na futbal síce nechodím, no môj vzťah k Spartaku je vďaka otcovi pozitívny,“ uviedla.

ŠUPA technika
reklama


„Gymnastické prvky veľmi dobre zvládajú Patrick Karhan, Martin Chynoradský a Filip Pavlech. Chlapci si úroveň cvičení pochvaľujú. Ani sa nečudujem, pri takej pôvabnej trénerke je radosť pripravovať sa,“ pousmial sa Hýbela.


Spartak U9 sa cez víkend zúčastnil medzinárodného turnaja v Prahe. V konkurencii renomovaných tímov ako sú Sparta, Slavia, Teplice, Brno či Trenčín napokon obsadili siedme miesto. „Dostali sme však cenu za najlepší fanklub a zároveň pozvánku na medzinárodný turnaj do Teplíc, kde si zmeriame sily s nemeckou Borussiou Dortmund,“ dodal.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama