Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V najbohatšej obci zákernosti?

AKTUALITY - Región | 23.12.2010, 00.00, Darina Kvetanová

JASLOVSKÉ BOHUNICE – Petra Ryšku, ktorý obec vedie dvadsať rokov, vo voľbách porazila o 59 hlasov bývalá zamestnankyňa obecného úradu Božena Krajčovičová. Súčasný starosta výsledok volieb neakceptuje.

Tvrdí, že sa na ňom podpísali predvolebné tlaky a klamstvá, ktoré šírili protikandidáti voči jeho osobe. Ryška chce, aby voľby v obci preverili kompetentné orgány, podľa neho malo dôjsť totiž k porušeniu zákona. „Priaznivci mojej protikandidátky Boženy Krajčovičovej narúšali pokojnú atmosféru v obci. Lietali na autách, trúbili. Pred mojim domom niekto vykrikoval, že dnes dostanem na p..u,“ hovorí znepokojene úradujúci starosta. Poukazuje tiež na leták, ktorý sa po obci šíril vo štvrtok pred voľbami a hovoril o Božene Krajčovičovej. O letáku vie aj víťazka volieb, tvrdí však, že za ním nestojí. „Leták bol namierený proti mojej osobe. Išlo o akúsi víťaznú báseň, písalo sa v nej, že som bábkou v rukách konkrétnych poslancov a budem robiť to, čo oni chcú,“ argumentuje Božena Krajčovičová. O narušení pokojnej atmosféry nevie. „Celý deň som bola doma s rodinou, popoludní som išla nakopovať. Žiadne podobné veci som neiniciovala,“ tvrdí Krajčovičová. Na margo celej veci dodáva, že v obci dlhú dobu chýbala ľudskosť a ako starostka ju chce na úrad opäť priniesť. „Je neprípustné, aby na tak dôležitú funkciu nastúpil niekto vďaka podvodom a klamstvám,“ oponuje Peter Ryška. 

reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama