Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Adamcovi blahoželal aj majiteľ Spartaka Vladimír Poór

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.2.2012, 18.59, Ján Král

Vek nie je prekážka. Jozef Adamec oslávil v nedeľu sedemdesiate narodeniny. Stále si však rád zahrá futbal. Urobil tak aj na počesť životného jubilea.

VIDEO: Adamcovi blahoželal aj majiteľ Spartaka Vladimír Poór

Jozef Adamec si z rúk Vladimíra Poóra prevzal dres k svojmu jubileu. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Na palubovku Mestskej športovej haly v Trnave si pozval svojich priateľov. Nechýbali ani veľké osobnosti slovenského futbalu.


Červeno-čierny dres si vedno s oslávencom obliekli esá ako Karol Dobiaš, Ladislav Petráš, Dušan Galis či Pepo Geryk. Z mladšej generácie sa na palubovke objavili Ján Solár, predseda disciplinárky ObFZ Trnava Jozef Kostolanský, vedúci A-mužstva Spartaka Peter Moravčík ale aj otec Kamila Kopúnka Ivan. 

 

ŠUPA technika
reklama

 

 

Proti nim sa postavil tím funkcionárov na čele s majiteľom Spartaka Vladimírom Poórom. Jeho kolega Miroslav Náhlik koučoval tím z lavičky. Do celku povolali aj trénera B-tímu andelov Petra Zelenského.


Pred zápasom si Jozef Adamec prezval spartakovský dres s číslom 70 a menom Hatrlom. Odohral v ňom celý zápas. Jeho mužstvo viedlo v prekvapujúco ostrom súboji 2:1, napokon sa však zrodila remíza, keď manažéri vyrovnali tesne pred koncom. 

 

Kompletná zostava futbalovej exhibície. Foto: Michal Hlavatovič

 

V penaltovom rozstrele Pepo Geryk chytil jedenástku Vladimírovi Poórovi a  Adamec úspešným pokusom naklonil misky váh v prospech osobností. Neskôr sa pomýlili aj Zelenský a Dobiaš. Napokon sa však karta obrátila a z víťazstva sa tešili muži v bielych dresoch.

 

Počas zápasu v sebe nezaprel ani gény trénera. Foto: Michal Hlavatovič


„Bol to veľmi kvalitný zápas, obe mužstvá podali vrcholové výkony. Dokonca si myslím, že by mohli hrať vo finále európskych súťaží. Užívali sme si to, na oboch stranách sa predviedli výborní futbalisti,“ usmieval sa po stretnutí Adamec.


„Najlepšie bolo, že diváci nakoniec aplaudovali a o to išlo. Chceli sme im ukázať, že ešte vieme behať a  kopnúť do lopty,“ pokračoval legendárny kanonier.

 

Vladimír Poór považuje Jozefa Adamca za svojho veľmi dobrého priateľa. Foto: Michal Hlavatovič

 

Počas zápasu sa neraz pri veselých momentoch s úsmevom potľapkali po pleci s majiteľom Spartaka, ktorý mal na bielom drese Adamcovu desiatku.


„Vnímam Jozefa ako jedného z mojich najlepších kamarátov. Je to spravodlivý, čestný a  dobrý chlap. O tom, že je to výborný futbalista, ani nemusím hovoriť. Pozná ho celé Československo, Európa i svet,“ zložil Adamcovi kompliment Vladimír Poór.


Oslavy sedemdesiatin trnavskej top futbalovej hviezdy sa uskutočnia aj pred ligovým zápasom so Zlatými Moravcami, ktorý sa odohrá v sobotu.

 

Aj majiteľ Spartaka ukázal, že to s loptou vie. Foto: Michal Hlavatovič

 

Patril medzi Galisových bohov
Bývalí slávni hráči sa predstavili v dobrej forme. Ako prezradil Dušan Galis, stále sa udržujú v kondícii počas zápasov internacionálov.

 

„Ako chlapec som Jozefa vnímal ako jedného z najlepších futbalistov. Za to, čo odviedol pre futbal, by si zaslúžil byť najlepším hráčom Československa. To sa mu nepodarilo, ale v mojich očiach bol spolu s Joklom a Petrášom najväčšou ikonou slovenského futbalu.

 

Boli to pre mňa bohovia, ktorých som si vždy vážil a chcel som sa im priblížiť. Neskôr sa im približovali Masný, Moravčík a Dubovský,“ uviedol Galis, ktorý spoločne s Adamcom svojho času trénoval Spartak.

 

Dušan Galis (vľavo) v družnej debate s Josefom Gerykom. Foto: Michal Hlavatovič

 

Taktické pokyny napokon v penaltovom rozstrele nepomohli. Foto: Michal Hlavatovič

 

Šťastný úsmev pri potlesku tribún a ďakovačke s kamarátmi. Foto: Michal Hlavatovič  

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama