Hnev basketbalových slávistiek si odniesol favorit

ŠPORT - Basketbal | 28.2.2012, 17.57, Tatiana Čuperková

Kadetky Trnavy predviedli v ďalšom dvojzápase nadstavby svoje basketbalové umenie. Hoci v Ružomberku nevyhrali, prekvapenie kola zabezpečili na úkor Banskej Bystrice.

Kadetky Slávie (v červenom) potvrdzujú, že v lige nie sú len do počtu. Foto: Lukáš Grinaj

Na Liptove nezachytili dievčatá úvod zápasu, keď rýchlo prehrávali 0:9. No postupne náskok sťahovali a v druhom polčase dokonca vyhrávali o tri body. V rozlete im však zabránili rozhodcovia, ktorí Trnave odpískali v priebehu pätnástich minút jedenásť faulov, kým domácim ani jeden. Vyfaulovali sa tak až tri hráčky Slávie, a napriek bojovnosti už nedokázali výsledok zvrátiť.

V druhom zápase Trnavčanky poriadne zaskočili druhý celok súťaže. Zverenkyniam trénerskej dvojice Jacková – Červená sa darila streľba a navrch mali aj vďaka výškovej prevahe. Hoci v závere zápasu domáce predsa len stav na chvíľu vyrovnali, v konečnom zúčtovaní im to nestačilo.