Trnavské rybníky
reklama

Kto podporí fanklub Bíli Andeli, investuje do talentov Spartaka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.3.2012, 14.53, Ján Král

Futbal sa hrá pre diváka. Tak znie už otrepané klišé, no v Slovenskom Ríme naozaj platí. Roky rokúce sa návštevy na Štadióne Antona Malatinského pohybujú vysoko nad priemerom celej ligy. Neraz je návšteva na domácom zápase vyššia ako súčet ostatných.

Kto podporí fanklub Bíli Andeli, investuje do talentov Spartaka

Fanúšikovia Spartaka vedia vytvoriť nielen skvelú atmosféru, ale aj pomôcť, tam kde to treba. Foto: Michal Hlavatovič

Od roku 1966 sa fanúšikovia organizujú nielen na tribúnach ako vriaci kotol, ale majú aj svoju formálnu štruktúru. V zárodkoch majstrovskej éry to bol Spartakclub - klub priateľov TJ Spartak Kovosmalt Trnava (založený 10. apríla 1966).

Púpavy pri aleji
reklama

 

Po vynútenom zániku obnovený 18. februára 1988 ako Klub priaznivcov Spartaka TAZ Trnava, neskôr premenovaného na Fan-klub Spartaka Trnava.
Až po Novembri 1989 mohol získať právnu subjektivitu.

 

Stalo sa tak 23. decembra 2005, keď bol ustanovený ako Fanklub Spartak Trnava. Od prvého februára 2009 nesie názov Bíli Andeli, o.z. a prijal do svojich radov aj väčší počet členov dovtedy neformálnych ultras skupín.


Medzi hlavné ciele si fanklub stanovil vytváranie priaznivej atmosféry, ktorá bude burcovať hráčov k výkonom za hranicami schopností. Vyjadrili to aj transparentom s citátom Toni-báčiho: „Do nesce bojuvat, z hrišča dole!“.

ŠUPA technika
reklama


No okrem práce na tribúnach sa občianske združenie snaží podporovať aj mladé talenty, z ktorých by mal Spartak čerpať v budúcnosti. Už piaty rok oslovuje nielen svojich členov, ale všetkých priaznivcov Spartaka, aby venovali dve percentá z už zaplatených daní práve občianskemu združeniu Bíli Andeli.


Z nich už v minulosti zakúpili športové oblečenie pre mládežnícke družstvá, prispeli k vybudovaniu umelého zavlažovania na ihrisku pri ZŠ K. Mahra, tiež k spolufinancovaniu sústredenia a cesty na turnaj v Barcelone žiackeho družstva.


Fanklub sa o dve percentá z daní uchádza i tento rok. Váš príspevok bude použitý v zmysle zákona a pomôže tak k napĺňaniu hlavného cieľa, ktorým je Koncepcia a silný Spartak.


Údaje potrebné na nasmerovanie daňovej asignácie do Spartaka:
 

Obchodné meno: Bíli Andeli, o.z.

Sídlo: Trnava, 917 01, Štadión A. Malatinského, Športová 1
Právna forma: Občianske združenie Identifikačné číslo: 37 990 781 (vypĺňa sa zľava, SID nie)
 

Vopred ďakujeme!
 

ŠTEFAN HORVÁTH, sekretár fanklubu
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama