Karhan je pán! Vymyslel geniálny gól a Spartak vyhral nad ViOnom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.3.2012, 20.53, Ján Král

Opäť sa raz ukázalo, aký dôležitý je Miroslav Karhan pre súčasný Spartak. Svoju futbalovú veľkosť pretavil do lišiackeho gólu, vďaka ktorému andeli vyhrali úvodný jarný ligový duel proti Zlatým Moravciam 1:0.

Karhan je pán! Vymyslel geniálny gól a Spartak vyhral nad ViOnom

Miroslav Karhan rozhodol o víťazstve Trnavy 1:0 nad Zlatými Moravcami. Foto: Lukáš Grinaj

Kapitán Spartaka v samom závere zápasu využil zlé postavenie brankára hostí Kuciaka. Ten stál pri dirigovaní obrany priďaleko od čiary. Karhan v momente situáciu vynikajúco vyhodnotil a namiesto centra, ktorý všetci očakávali, vystrelil z priameho kopu rovno na bránu.

Kuciak sa ešte snažil loptu chytiť, no tá spadla do siete. Pre andelov to bol víťazný gól. Prišiel v 90. minúte, keď už málokto veril, že duel skončí inak ako bezgólovou remízou.

Zápas sledovalo viac ako 5600 divákov. Foto: Lukáš Grinaj

Mužstvá v stretnutí ukázali, že ich tréneri poriadne nadupali cez zimnú prestávku kondíciou. Hralo sa obojstranne fyzicky náročne. Oba tímy napádali rozohrávku už hlboko na súperovej polovici, hráč s loptou dostával minimum priestoru.

Bojovalo sa o každý meter ihriska, šancí sa teda rodilo hlavne v prvom polčase pomenej. Dôležitý okamih prišiel v 27. minúte, keď ukázali spoluprácu dvaja bývalí spartakovci Hruška s Husárom. Druhého menovaného fauloval Gašparík a rozhodca odpískal penaltu. Strelu Pauloviča však Raška skvele vyrazil.

Po prestávke sa do obrovských šancí dostávali oba tímy. Víťazné góly mali na kopačke na jednej strane Pavelka, Vyskočil, Gašparík, na druhej zase Candrák, Babic, Orávik či Luhový. Tri body však zostali v slovenskom Ríme, ktorý zachvátila po zápase futbalová eufória.

Ďakovačka trvala ešte dlhé minúty. Karhan v rozhovore s novinármi priznal, že z gólu mal obrovskú radosť. „Asi najväčšiu v živote,“ povedal.

Spartak Trnava - Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
Gól: 90. Karhan
ŽK: 27. M. Gašparík, 34. Bicák, 64. Karhan - 32. Pavlovič, 90.+ Chren
rozhodoval: Sedlák, 5672 divákov

SPARTAK: Raška - Procházka, Čvirik, Kaufman, Ľ. Hanzel - Karhan, Kuračka - Bicák (68. Ciprys), (88. Tomaček), Vyskočil, M. Gašparík (84. P. Čarnota) - Pavelka

Z. MORAVCE: M. Kuciak - Pavlenda (86. Hodek), M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Orávik (78. Martin Luhový), M. Babic, M. Hruška, Paur (78. Brčák), M. Husár - Candrák