Trnavské rybníky
reklama

Dobrodruh Tomáš Mrva: Futbalové ihrisko vymenil za Farmu

RELAX - Rozhovory | 5.3.2012, 17.20, Katarína Rosinová

Na televíznych obrazovkách už môžeme sledovať druhú sériu reality šou Farma. Medzi jedenástimi dobrodruhmi je aj futbalista Tomáš Mrva (24) z Trnavy. Na tvrdé podmienky aj drinu na statku je zvyknutý.

Dobrodruh Tomáš Mrva: Futbalové ihrisko vymenil za Farmu

Tomáš (vpravo) je na manuálnu prácu zvyknutý. Pomôže mu to uspieť v súťaži? FOTO: Album Tomáša Mrvu

Nový Hlohovec
reklama

 

Otázne je, či to bude preňho nakoniec výhoda alebo nevýhoda. S Tomášom som sa stretla ešte pred jeho odchodom na kopanice, kde sa farma nachádza. Pripravoval sa na to, ako na čas odloží prácu kuchára a futbalový dres, v ktorom hrá za Zvončín, a vyberie sa v ústrety neznámemu. Vraj to bude drsné...


Prečo si sa prihlásil do súťaže tohto typu? Len pre peniaze?
- Určite zohrali úlohu aj peniaze, je to lákavé. Ale skôr to bolo zo zábavy. Ani som si nemyslel, že ma vyberú.


Čím si, podľa teba, zaujal? Tetovaniami? :)
- Možno aj nimi, ale skôr tým, že mám veľmi zaujímavý životný príbeh. Od mojich osemnástich som žil štyri a pol roka v jednej komunite v Taliansku. Venoval som sa tam zvieratám na farme, pracoval som v kuchyni, v lese, v záhrade... To ich zaujalo.

reklama


Aká to bola komunita?
- Komunita Cenancolo, to znamená posledná večera. Nie je to ani sekta, ani azylový dom, ako si niektorí predstavujú. Fungujú po celom svete, len v Taliansku majú asi dvanásť domov. Ja som ich prešiel spolu sedem, aj v Bosne a Hercegovine a Chorvátsku. Riadili sme sa heslom modli sa a pracuj. Celý deň sme robili a pomedzi to sme sa modlili. Bola to škola života. Mohol tam prísť ktokoľvek, ale boli tam najmä ľudia, ktorí sa chceli dostať zo závislosti od drog. Ich úspešnosť je osemdesiatpäť percent.


To bol aj tvoj prípad?
- Hovoriť o drogách je prehnané. Ja som robil to, čo dnes každý druhý – tretí mladý človek. Pil som alkohol a fajčil som trávu. Do komunity ma dali rodičia, lebo si mysleli, že mám problém.


A ty si ho nemal...
- To netvrdím, že som nemal, možno keby som tam nešiel, dopadne to oveľa horšie. Som rád, že som tam bol a na rodičov sa určite nehnevám.


Nebolo to náročné?
- Prvý rok to bolo veľmi ťažké. Dokonca som sa dohadoval s jedným chalanom, že pôjdeme preč, lebo sa to nedá vydržať. Ale postupne som si začal zvykať a uvedomil som si, že chcem v živote spraviť aspoň jednu vec dobre a do konca. Aby som bol spokojný ja sám a aby som nesklamal druhých, ako to bolo dovtedy vždy. Mama a otec mi písali povzbudzujúce listy, aby som to vydržal a bol silný. Prvýkrát som išiel domov až po dvoch rokoch.


Fungovalo to tak, že všetko jedlo ste si dopestovali a pripravili sami?
- Aj tak, alebo fungoval výmenný obchod. Keď sme niekomu pomohli napríklad vyčistiť kus lesa, priniesol nám múku, mlieko a podobne. Za celý čas som nevidel ani cent, ale dostal som všetko, čo potrebujem k životu.

 

V Taliansku sa staral aj o kravy. FOTO: Album Tomáša Mrvu


Čo ti to dalo?
- Nádej, že sa dá žiť aj lepšie, že to nie je len o zábave, ale o inom. Treba sa pozerať dopredu a myslieť na budúcnosť. A tiež som sa veľa naučil. Po taliansky viem tak dobre, ako po slovensky.


Premýšľal si o tom, čo by si chcel robiť v budúcnosti?
- Rád by som dosiahol čo najviac vo futbale, budem na sebe tvrdo makať. Pochádzam z futbalovej rodiny, hral ho dedko, otec aj strýko. Futbal milujem a nedám naň dopustiť. Aj v Taliansku sme ho často hrávali, no to bolo na betónovom ihrisku a len tak amatérsky. Vyrastal som na Slávii, chvíľu som bol na Lokotke, potom som už hral len za dediny – za Suchú nad Parnou, Šúrovce a teraz za Zvončín. Možno keby som v minulosti nežil tak, ako som žil, už dávno by som to v športe niekam dotiahol.


V súťaži ide o päťdesiattisíc eur. Už vieš, na čo by si použil výhru?
- Prestal by som bývať v podnájme, kúpil by som si aspoň dvojizbový byt. A auto, lebo žiadne nemám.


Máš nejakú taktiku?
- Ani nie. Pýtali sa ma, aký som typ, či nie som konfliktný. Ja sa budem snažiť konflikty nevyvolávať a vyhýbať sa im. Mám však skúsenosť aj z Talianska, že keď nás je veľa na jednom mieste, v jednom dome, so všetkými sa nedá byť zadobre.


Bude tam s tebou množstvo atraktívnych žien. Nebojíš sa, že niektorej podľahneš?
- Už na castingoch som niektoré videl, ale prišli mi také umelé. Nič pre mňa. Určite tam nejdem kvôli tomu. Ženy mám rád, ale verím, že týmto veciam odolám a nespravím zo seba pred kamerami debila. :)


Máš priateľku?
- Mal som, ale keď sa dozvedela, že idem do Farmy, rozišla sa so mnou. Som z toho smutný, ale nemal som na výber, lebo už som podpísal zmluvu. Je mi to ľúto, že sa to takto skončilo, no bola to jej voľba...

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama