Trnavské rybníky
reklama

Peter Čvirik: V lete mu neverili, teraz je šéfom obrany Spartaka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.3.2012, 08.05, Ján Král

Obranca Peter Čvirik sa do Trnavy vrátil v lete. Počas jesene sa z hráča, ktorému mnohí už neverili, vypracoval na oporu stredy obrany. Tréner Pavel Hoftych si teraz defenzívu bez neho vie ťažko predstaviť.

Peter Čvirik: V lete mu neverili, teraz je šéfom obrany Spartaka

Peter Čvirik patrí k lídrom kabíny. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama


Vraj patríte k šéfom kabíny. Je to tak?
- S Mirom Karhanom a Martinom Raškom sme pre trénerov určitým spojivom s ostatnými hráčmi. Nevnímam to však ako vodcovstvo. Skôr ide o to, že niektoré veci máme určené v kabíne my starší a niektoré zase mladí hráči. Chalanov však netreba v kabíne špeciálne upozorňovať. Kto ma pozná, vie, že nerád prehrávam a na ihrisku občas zvýšim hlas. V tomto veku ma však už ťažko niekto zmení.
O pozícii lídra ste však po letnom príchode do tímu asi ani nechyrovali...
- V lete som sa potreboval hlavne dostať do pohody a formy. Predĺženie spolupráce sme riešili až po skončení jesennej časti. Dohodli sme sa, že ak klub a tréner prejavia záujem, zostanem na dlhší čas, a ak nie rozlúčime sa. Ostatné dva jesenné mesiace sa mi darilo a dohodli sme sa na novej zmluve na rok a pol.
Štart mužstvu do ligy výsledkovo vyšiel, ako ste vnímali zápas so Zlatými Moravcami?
- Prvé kolo je vždy náročné. Zlaté Moravce sú pokope už tri-štyri roky. Každé mužstvo to bude mať proti nim ťažké. Pre nás bolo dôležité zvládnuť duel výsledkovo. Verím, že každým stretnutím sa posunieme dopredu aj po hernej stránke. Teraz boli podstatné tri body.
Gól Mira Karhana ste prežívali emotívne. Gestikulovali ste smerom k divákom. Čo sa vo vás v tom momente dialo?
- Oplatí sa makať až do konca, zápasy sa vyhrávajú aj v samom závere. Mužstvo je fyzicky dobre pripravené a má morálku takú silnú, že dokáže stretnutia zvrátiť aj v deväťdesiatej minúte. Prežíval som gól emotívne spolu s divákmi. Trnavskí fanúšikovia si zaslúžia zápasy s takýmito víťaznými emóciami. Verím, že po takejto radosti odpustia i slabší herný prejav. Patrí im vďaka, že vydržali a hnali nás dopredu až do konca.
Spartak odohrá v piatok zápas v Ružomberku. Tam sa Trnave nezvykne dariť.
- Bude to ťažké, čaká na nás náročný terén. Každý jeden ligový duel však bude ťažký. V lige je šesť mužstiev, ktoré majú na dosah čelo tabuľky. Druhá polovica zase bojuje o záchranu. V každom dueli sa o niečo hrá. Ružomberok je nepríjemný súper, mužstvo pod trénerom Křečkom hrá agresívny štýl. Doma nás budú chcieť určite poraziť. My však spravíme všetko preto, aby sme sa im revanšovali za prehru z jesene.
Ktorý súperov hráč je pre vás najnepríjemnejší?
- Určite Masaryk. Hrali sme spolu aj za Spartak. Poznáme sa osobne, je to nepríjemný útočník. Budeme sa snažiť ho eliminovať. Ak to zvládneme, sila súpera klesne o polovicu.
Počas zimnej prestávky tréner Hoftych chválil vaše zlepšené výkony. Vyzdvihol vás ako oporu obrany. Cítite väčšiu istotu?
- Tréner sa spolieha na skúsených hráčov. My mu zase musíme ukázať na ihrisku, že mužstvo drží pokope a dôveru vložil do správnych chlapov.
Počas sústredenie v Turecku ste vraj zaujali pozorovateľov Sigmy Olomouc. Kontaktovali vás s interesom o vaše služby?
- Týždeň pred štartom ligy som dostal telefonát, či by som mal záujem. Mám však podpísanú zmluvu. Riešil som to slovne s trénerom a majiteľom klubu. Išlo však len o úvahy, konkrétna ponuka neprišla a zišlo z toho.
Zastupuje vás teraz hráčsky manažér, alebo akékoľvek rokovania robíte na vlastnú päsť?
- Manažéra nemám, som však v kontakte s Pavlom Holeščákom mladším, s ktorým sme dobrí priatelia. Vďačím mu za posledné tri angažmán. Holeščákovci sa mi venovali počas celej kariéry. Zmluvy spolu podpísané nemáme, v mojom veku to už neriešime. Pomáhame si navzájom aj bez papiera.
Autori webu spartak.sk rozbehli novú rubriku Spartakovský jukebox, kde si hráči dávajú zahrať svoje obľúbené skladby. Vy ste si vybrali pieseň od brazílskeho hudobníka Michela Tela. Ako na vás zapôsobilo, keď vám ju pred zápasom zahrali na štadióne?
- Človek sa počas rozcvičky sústreďuje na zápas, zachytí však dianie okolo seba. Chalani ma hneď podpichovali, že už mi hrajú. Za výber skladby ma pochválili. Čakali odo mňa predsa len skôr niečo iné. Vedia, že mne sa veľmi páči pieseň Načo pôjdem domov. Dal som však zahrať song, ktorý počúva celý tím.
Spomeniete si ešte, na akú skladbu ste tancovali s manželkou Lenkou na svadbe?
- Tak tých tam bolo veľmi veľa. V pokročilom štádiu po nočných hodinách som ich už ani neregistroval. Ale viem, že určite hrali niečo z cigánskych pesničiek. Na tom sa viem dobre zabaviť.
Ako vníma vaše vystúpenia v Spartaku vaša polovička?
- Teší sa, keď sa darí mne a mužstvu. Futbalu skutočne rozumie, po zápasoch spolu debatujeme a rozoberáme ich. V tomto mám doma oporu. Neťahám však domov zbytočné detaily. Čo sa udeje v kabíne, to tam zostane.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama