Spartak vezie z Ružomberka bod po bezgólovej remíze

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.3.2012, 15.23, Ján Král

Spartak remizoval v 21. kole Corgoň ligy na pôde Ružomberka 0:0. Spartakovci si vypracovali v druhom polčase na veľmi ťažkom teréne päť tutoviek, nedokázali ich však premeniť.

Spartak vezie z Ružomberka bod po bezgólovej remíze

Ilustračné foto: shutterstock.com

Andeli nastúpili bez zranených Habánka, Kaščáka a Koubského. V zostave chýbal kvôli trestu za štyri žlté karty Karhan. Tréner Hoftych na ihrisko neposlal klasického útočníka, na hrote sa striedali Gašparík a Vyskočil. Po prestriedaní sa na hrote objavil Tomaček.

V úvode mal šancu Masaryk, na druhej strane netrafil v dobrej pozícii loptu Bicák. Kombinácie na hrboľatom ihrisku takmer neboli možné, duel sa odohrával hlavne medzi šestnástkami. Trnavčania mali najväčšiu šancu z priameho kopu v závere polčasu, keď zblízka hlavičku Kaufmana zmaril brankár.

V úvode druhého dejstva sa dostal do šance Gašparík, Hrdlička jeho pokus nohami odvrátil na roh. V 50. minúte využil svoju rýchlosť Vyskočil, no Hrdlička jeho únik zmaril. Obrovskú príležitosť mal v 57. minúte po Gašparíkovej aktivite Procházka, trestuhodne však z pár metrov prestrelil.

Ďalšiu tutovku zahodil v 75. minúte Vyskočil, keď z päť metrov trafil len do gólmana domácich. Liptáci sa v druhom polčase dostali k slovu až v 84. minúte, keď Hoferica opečiatkoval konštrukciu trnavskej brány.

V samom závere mali ešte veľké šance Gašparík a na opačnom póle Chovanec, skóre sa však nezmenilo.

Ružomberok – Spartak 0:0

ŽK: Masaryk, Kostelný - Procházka, Čvirik

diváci:1820, rozhodoval: Valášek
RUŽOMBEROK: Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Nosek, Jurkemik - Skalák (58. Markovič), Lásik, Greššák, Onyango (86. J. Chovanec), Serečin (68. Hoferica) - Masaryk
SPARTAK: Raška – Kaufman, Gross, Čvirik, Ľ. Hanzel – Kuračka, Čarnota – Bicák (73. Tomaček), Procházka, Gašparík – Vyskočil