Trnavské rybníky
reklama

Jedna z najkrajších žien sveta je z Trnavy! Prirovnávajú ju ku Sklenaříkovej

RELAX - Rozhovory | 12.3.2012, 18.18, Katarína Rosinová

Trnavčanka Michaela Gašparovičová (19) patrí medzi najkrajšie ženy sveta. V novembri sa stala prvou vicemiss na súťaži Miss Globe v Albánsku. Dalo by sa teda povedať, že je druhá najkrajšia žena na zemeguli. Ak by svetových súťaží krásy neexistovalo viac.

Jedna z najkrajších žien sveta je z Trnavy! Prirovnávajú ju ku Sklenaříkovej

Blondínka s dokonalou postavou vraj po nociach vyjedá chladničku. No verili by ste tomu? FOTO: Michal Hlavatovič

Nový Hlohovec
reklama

 

Že to nebola len náhoda, potvrdila Miška už o pár týždňov neskôr, keď sa na podobnej súťaži v Číne stala najkrajšou modelkou vo večerných šatách. Ako sa žije atraktívnej a úspešnej žene medzi „obyčajnými smrteľníkmi“?

 

Nie si náhodou rodina s prezidentom Gašparovičom?
- Nie som, aj keď sa ma na to každý pýta. :) Ale ocinov brat sa volá tak isto Ivan.


reklama

Už možno prestanú. Počula som, že si sa vydala.
- Áno, vydala. V decembri v Amerike. Na Slovensku je to zatiaľ neplatné, no neskôr si to plánujeme dať preložiť, aby to bolo oficiálne aj u nás.


V dnešnej dobe je svadba v devätnástich doslova rarita. Chcel si ťa nebodaj priateľ poistiť proti iným chlapom? :)
- Myslím, že nie. Sme spolu dosť dlho na to, aby sme sa milovali. Načo to budeme odďaľovať? A keď sme už boli v Las Vegas, dozvedeli sme sa, že nám tam z toho vedia urobiť aj perfektnú šou.


Takže to bola netradičná svadba.
- Obrad sa konal v Grand Canyone, v Červenom údolí. Stáli sme na skale a tam nás sobášili. Bolo to vo veľmi úzkom kruhu ľudí. Hlavný svedok bol Jozef Oklamčák, ktorý ma objavil a pre ktorého pracujem, a ešte tam bol jeden náš spoločný známy. Ale na Slovensku si to zopakujem už aj s rodinou, priateľmi a v bielych šatách.


Ako vydatá žena už by si mohla uvažovať aj o založení rodiny.
- V budúcnosti to plánujem, ale teraz mám iné priority. Študujem externe na vysokej škole ekonomickej, ktorú by som chcela dokončiť. No a, samozrejme, chcem sa naplno venovať modelingu.


Spomínaš si na svoj prvý kontakt s modelingom?
- V trinástich som vycestovala na dva mesiace do Číny. Bola som ešte dieťa a nevedela som, čo ma tam čaká. Po návrate som si dala pauzu, ešte som sa na to necítila. Ale potom to prišlo znova. Keď som mala sedemnásť, v Trnave na jarmoku ma zastavil jeden muž a spýtal sa ma, či by som nechcela robiť modelku. Povedala som si, prečo nie?

 

Michaela rada nosí výrazný make-up. FOTO: Michal Hlavatovič

 

Nafotila som book, bola som v jednej trenčianskej agentúre, ale tam nebolo príliš veľa práce. Potom som sa venovala hostesingu a neskôr modelingu, cez ktorý som sa dostala k pánovi Oklamčákovi. Minulý rok som vyhrala Miss autosalón, to bol môj prvý malý úspech.


Neskôr si bola na troch súťažiach. Bolo to náročné?
- Každá súťaž je náročná. Tri týždne, ktoré som na každej strávila, rozhodne neboli o oddychu. Máme naplánovaný program, sú tam rôzne fotenia do katalógov, stále sa musíme reprezentovať. Vstávame o šiestej a sme hore niekedy až do druhej, keď ideme na párty. Navyše sa musíme stále usmievať a vyzerať dobre.


Má Slovenka šancu uspieť v zahraničí len tak, bez kontaktov?
- Ťažko povedať. Aj o mojom úspechu som čítala všeličo. Napríklad to, že som vyhrala len preto, že bol pán Oklamčák v porote. No bolo tam aj ďalších dvanásť porotcov, ktorí rozhodovali o víťazkách. Myslím si však, že nie vždy je rozhodovanie objektívne. V Číne ma trochu zarazilo, že to bola turecká súťaž a vyhrala ju Turkyňa. Takisto v Poľsku zvíťazila Poľka.

 

Čím si teda zaujala porotu?
- Mám tú výhodu, že blondín je vždy menej ako tmavovlások. A som aj dosť vysoká. Niektoré dievčatá majú 173 centimetrov, ja meriam 182. Ale určite to nie je len o kráse, skôr o tom, ako sa dievča správa. Či sa usmieva, či je veselé, či ovláda jazyk. Keď nevie ani ceknúť po anglicky, nemôže vyhrať.

 

Myslia si aj v zahraničí, že Slovenky sú najkrajšie ženy?
Ani nie Slovenky, ale slovanské typy. Raz ma stevard v lietadle pozdravil: Ahoj. Spýtala som sa ho, ako vedel, odkiaľ som, a on na to, že pekné ženy spozná vždy. Myslel si však, že som Ruska.

 

Si štíhla ako prútik. Len mi nepovedz, že to je genetika.
- Ale áno, je! :) Jem strašne veľa a všetko, čo mi chutí. Nemám problém vyjesť celú chladničku ani o pol tretej ráno, keď sa vrátim z diskotéky. Nevenujem sa dokonca ani žiadnemu športu. Mala by som však viac cvičiť. Vtedy sa cítim oveľa lepšie a mám viac energie.


V jednom článku ťa porovnávali s Adrianou Sklenaříkovou. Čo na to hovoríš?
- Určite ma to potešilo, ale ona je svetoznáma topmodelka. Myslím, že sa s ňou ešte nemôžem porovnávať. Dosiahla taký úspech, ako žiadna iná. Kedysi bola mojím veľkým vzorom a túžila som byť ako ona.

 

Je pravda, že máš niekoľko tetovaní? Nie je to prekážka v práci?
- Na bruchu mám hviezdičky, Tie som si dala vytetovať ešte v šestnástich. Na krku mám písmeno M ako Miška a na nohe partnerove meno. O ďalších zatiaľ neuvažujem. Vo svetovom modelingu to neprekáža, dá sa to zakryť make-upom a na fotografiách vyretušovať.

 

Aký máš názor na retušovanie fotografií?
- Je to super vec, ale všetko treba s mierou. Niekto dokáže spraviť z dievčat úplne iné, vôbec sa na seba nepodobajú. Vtedy je to príliš. Mali by sa zachovávať pôvodné črty tváre a podobne.

 

Tvoj partner je od teba výrazne starší. Má to nejaké nevýhody?
- Zatiaľ som si žiadne nevšimla. :) Má to iba výhody. Napríklad je oveľa rozumnejší ako moji rovesníci, je skúsenejší a usmerňuje ma. Rozumieme si a vekový rozdiel vôbec nepociťujeme.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama