Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Plavci v sebe vodné živly nezaprú

ŠPORT - Plávanie | 13.3.2012, 08.18, Tatiana Čuperková

Hlavnou, a to nielen domácou hviezdou 38. ročníka Veľkej ceny Trnavy bol plavec STU Juraj Klátik.

Plavci v sebe vodné živly nezaprú

Juraj Klátik potvrdil, že reprezentantom nie je náhodou. Foto: Ivan Kopčáni

V silnej konkurencii zvíťazil v disciplíne 200 metrov prsia. Druhé miesto si vyplával na 200 metrov polohové preteky a tretí bol na 50 a 200 metrov voľný spôsob.

reklama


Celkovo sa v Trnave predstavilo viac ako 360 plavcov zo štyroch európskych krajín vrátane Slovenska. Ozdobou mítingu bol jednoznačne reprezentant Česka Tomáš Plevko, ktorý je niekoľkonásobným českým rekordérom a naposledy sa predstavil aj na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne.


Na štarte sa nestratili ani domáci plavci. Najcennejšie umiestnenie dosiahli juniorskí reprezentanti. Barbora Križanová zvíťazila v disciplíne 200 metrov polohové preteky. V žiackych kategóriách dominovali Trnavčania najmä zásluhou Tomáša Púchleho, ktorý raz zvíťazil a pridal jedno tretie miesto. Púchly zároveň vytvoril tri slovenské rekordy 14-ročných žiakov v disciplínach 100 a 200 metrov voľný spôsob a 100 metrov polohové preteky.


Na 200 metrov motýlik dohmatol ako tretí Dávid Polakovič. Barbara Bartovičová obsadila 3. miesto a Natália Macková 4. miesto v disciplíne 100 metrov polohové preteky.

REDNOD
reklama

 

Výborné preteky predviedla aj Katarína Poláková, ktorá zvíťazila na 100 a 200 metrov voľný spôsoba a tretia dohmatla na 200 metrov polohové preteky. Tretiu pozíciu pridala pre STU Trnava Elena Fábryová v disciplíne 100 metrov voľný spôsob. 
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama