Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Sportu Hlohovec diriguje reprezentačný tréner Česka

ŠPORT - Hádzaná | 15.3.2012, 18.02, prispievatelia

Hádzanári Hlohovca sa už najbližšiu sobotu predstavia doma v úvodnom štvrťfinálovom dueli play-off extraligy proti Považskej Bystrici.

Sportu Hlohovec diriguje reprezentačný tréner Česka

Ilustračné foto: www.shutterstock.com

reklama


Tá ich pred poldruha mesiacom zostrelila, navyše v domácom prostredí, v boji o finálovú štvorku Slovenského pohára. Na Považí sa dostala do finále, kde po statočnom boji s Tatranom Prešov získala konečné druhé miesto.


Hlohovčania sa po víťazstve s Košicami (33:29) sústredili na play-off súboje. „Určite chceme potvrdiť staré známe môj dom môj hrad. V takýchto zápasoch sa každé zakopnutie doma dvojnásobne nevypláca. V tomto roku máme stále nelichotivú bilanciu, ale je čas to otočiť,“ zdôraznil prezident Sporty Patrik Voltmann.

 

Hlohovčania to nebudú mať ľahké, Považania sú z posledných zápasov dobre rozbehnutí. V bráne majú spoľahlivého Kovačina, na pivote Adamčíka, produkujú rýchlu kombinačnú hádzanú. Napriek tomu chce Sporta uspieť a dostať sa opäť do pohody.

reklama


Len minulý týždeň zasadol na jej trénerskú stoličku Sporty Martin Lipták. Pre hádzanársku obec žiadna neznáma, po ukončení angažmánu v rakúskom Bregenzi je tiež stále kormidelníkom českej reprezentácie mužov, ktorú viedol na majstrovstvách Európy v Srbsku. „Lipták má za sebou bohaté skúsenosti a samozrejme aj úspechy. Našu ponuku prijal ako výzvu,“ ako uviedol Patrik Voltmann.

 

V domácej lige zozbieral ligové majstrovské tituly dvakrát so Sečovcami, raz Prešovom, Považskou Bystricou a v rakúskej dvakrát s Bregenzom. Jeho úspechy sú predpokladom, aby Sportu vytiahol na žiadané vyššie pozície, čiže finále play-off.

 

„Samozrejme, že času na prípravu s tímom bolo málo. Má plnú dôveru vedenia a verím, že aj to srdce hádzanára zanechá na chalanoch svoju pečať. Sme plní očakávania. Opäť si želám aby to poriadne žilo v hlohovskej hale už na prvom štvrťfinálovom zápase“, doplnil Patrik Voltmann. Úvodný duel vyraďovacích bojov sa hrá 17. marca o 18.00.
                                                                                               TOMÁŠ HÚSKA
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama