Po chybách výhry nechodia ani v basketbale

ŠPORT - Basketbal | 15.3.2012, 21.28, Tatiana Čuperková

Kadetky Slávie Trnava cez víkend za svojimi súperkami vycestovali. Z oboch zápasov sa vrátili v úlohe zdolaných tímov.

Po chybách výhry nechodia ani v basketbale

Kadetkám Trnavy (v červenom) sa tentoraz pod košmi nedarilo. Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Po výbornej úvodnej štvrtine zápasu zo strany Trnavčaniek v súboji s Petržalkou nastal v druhej štvrtine osemminútový útlm v hre hostiek. Domáce hráčky si v ňom vytvorili rozhodujúci náskok. Slávistky pred týmto zápasom síce trápili zranenia dôležitých hráčok, no veľké množstvo chýb a stratených lôpt uľahčilo výhru Petržalky.

1. liga kadetiek, 8. kolo nadstavby
Petržalka - Trnava 73:51 (38:24)
Body Slávia: Dubeňová 20, Simeonová 9, Hujsiová 8, Kráľovičová 7, Kučerková 5, Fodorová 2

Aj v druhom zápase začali Trnavčanky aktívne a dokázali si vybojovať mierny náskok. Do polčasu bol však stav vyrovnaný. Po obrátke mali slávistky problémy s prechodom do útoku, robili veľa chýb a nepresne zakončovali. V závere zápasu bol stav 66:66. Lenže domáce hráčky využili nedôraznú hru Trnavy a štyrmi rozhodujúcimi útokmi si vybojovali plný bodový zisk.