Trnavské rybníky
reklama

Klubový znak Spartaka visí aj na vrchole afrického Kilimandžára

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.3.2012, 22.58, Ján Král

„My sme všade doma!“ kričia neraz fanúšikovia Spartaka. A veru platí to. Trnavský klub sa vďaka jednému z jeho verných priaznivcov môže ako jeden z mála tímov na svete pochváliť, že jeho znak sa nachádza na najvyššej hore Afriky.

Klubový znak Spartaka visí aj na vrchole afrického Kilimandžára

Milan Brnka na najvyššom vrchu Afriky. Na turistickej tabuli zanechali svoje nálepky aj fanúšikovia niektorých poľských, brazílskych či nemeckých klubov. Foto: archív mb

Umiestnil ho sem 34-ročný Trnavčan Milan Brnka, ktorý na Kilimandžáro vystúpil spoločne s ďalšími troma kamarátmi.

Púpavy pri aleji
reklama

 

„V našej výprave bol ešte jeden fanúšik Spartaka, Jozef Hlinka. Okrem toho však aj jeden slovanista, s ktorým sa často doberáme. Bol veľmi prekvapený, keď som vytiahol na vrchole samolepku so znakom Spartaka a umiestnil ju na tabuľu. On nič slovanistické so sebou nemal. Takže zastúpenie majú len naše červeno-čierne farby,“ vraví s úsmevom Brnka.


Výstup na horský masív vysoký 5895 metrov uskutočnili v druhej polovici februára. Cesta na vrchol im trvala päť a pol dňa. Návrat späť zvládli za štvrtinu času.

 

ŠUPA technika
reklama

Po zostupe si oddýchli na bielom piesku v Zanzibare. Foto: archív mb


„Sprievodcovia boli veľkými futbalovými fanúšikmi. Poznali našich reprezentantov Škrtela a Hamšíka. Obdaroval som ich spartakovskými suvenírmi, z čoho mali veľkú radosť, a vysvetľoval som im, že Spartak je najlepší klub na Slovensku,“ vraví Brnka.


Na pohorie ležiace na území Tanzánie a sčasti Kene vyniesla partia Slovákov aj národnú vlajku. „Ďalší výlet ešte nemáme dohodnutý, uvažujeme však, že by sme sa pozreli do Južnej Ameriky. V mojej výbave určite nebude chýbať opäť niečo spartakovské. Klubu fandím ako správny rodený Trnavčan od detstva,“ dodal Brnka.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama