Trnavské rybníky
reklama

Spartak to proti Dunajskej Strede nebude mať jednoduché

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.3.2012, 07.30, Ján Král

Chcú odčiniť bodovú stratu s Nitrou. Spartakovci už v piatok o 17.30 privítajú v televíznom zápase Dunajskú Stredu. Aktuálne posledný celok tabuľky chcú zdolať. Uvedomujú si však, že to nebude jednoduché.

Spartak to proti Dunajskej Strede nebude mať jednoduché

Takúto atmosféru vytvorili fans Spartaka v zápase s Nitrou. Foto: Michal Hlavatovič

Hoci víkendová prehra na pohode nepridala, v klube z výsledku tragédiu nerobia. Náladu čiastočne vylepšila pondelková oslava Jozefov. V širšom kruhu zamestnancov Spartaka, vedenia klubu a mládežníckych trénerov sa zišli traja nositelia tohto rozšíreného slovenského mena – generálny manažér Valovič, koordinátor mládeže Dian a kouč starších žiakov Brezovský.

Púpavy pri aleji
reklama


Predstavitelia klubu veria, že do hľadiska si opäť nájde cestu solídny počet divákov. Predaj lístkov na duel s Dunajskou Stredou sa začne v piatok o 13.30 v hlavnej pokladni Štadióna Antona Malatinského.


Trnavskí ultras sa zídu v kotle na južnej tribúne. Fanúšikovia hostí zatiaľ neohlásili organizovaný výjazd.


Tréner Pavel Hoftych pripravuje mužstvo na náročný zápas. „Pred Nitrou sme si všetci hovorili, že chceme tri body a remíza by bola strata. Napokon sme prehrali. V tejto súťaži môže poraziť každý každého. Musíme sa sústrediť na to, aby sme si udržali priečky na čele tabuľky. Verím, že body, ktoré sme stratili s Nitrou, odniekiaľ privezieme,“ poznamenal lodivod Spartaka.

ŠUPA technika
reklama


„S Dunajskou Stredou to bude ťažký zápas. Súper si príde zápas užiť, napriek tomu, že hrajú o záchranu. Nikto od nich nič neočakáva. Naopak, my máme povinnosť vyhrať. Tlak na nás je logicky vždy veľký, sme predsa Spartak Trnava. Musíme uhrať čo najviac bodov, aby sme boli spokojní na záver sezóny, keď sa budú počítať chytené zajace.“


Za najnebezpečnejšieho hráča súpera považuje kouč Trnavy Afričana Delargea. „Je schopný sám urobiť zápas. Vybabral s nami aj v prvom domácom zápase. Je to veľmi nepríjemný protivník."

 

„Majú aj ďalších šikovných hráčov. Trpia len na podmienky, v akých pracujú. Moja skúsenosť však hovorí, že keď sú podmienky nedostatočné, mužstvo sa neraz zomkne, vytvorí dobrú partiu, akú je ťažko poraziť.“


V Dunajskej Strede hrával pred rokom Michal Gašparík. Káder tímu sa však odvtedy rapídne obmenil. Zostali v ňom iba Kiss, Marcin, Németh, Lénarth, Boya, Csölle a Matúš.

 

„Ide o zápas, kde musíme za každú cenu vyhrať. Verím, že zahráme lepšie, ako doteraz. Kvalita by sa mala prejaviť. Pod tlakom sa hrá ťažko, ale každý futbalista musí byť zvyknutý prijať určitý nápor na psychiku. Nemal by to byť zase až taký problém,“ uviedol Gašparík.


„Proti Nitre sme sa akoby nepokúšali o hru, uľahčovali sme si to bezzubými nákopmi na útočníka, ktoré podľa mňa k ničomu nevedú. Doma máme kvalitné ihrisko, pokúsime sa hrať viac kombinačne,“ dodal muž, ktorý v dueli s Nitrou po svojom príchode oživil ofenzívnu snahu tímu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama