Spartak zlomil odpor Dunajskej Stredy za osemnásť minút

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.3.2012, 20.16, Ján Král

Rýchly proces! Spartak sa s Dunajskou Stredou nebabral. V krajskom derby predviedol od úvodu uragán a zmietol súpera z plochy. Po osemnástich minútach bolo rozhodnuté, na ukazovateli skóre svietil stav 3:0.

Do brány Spartaka sa premiérovo od návratu do Trnavy postavil Ľuboš Kamenár. Foto: Michal Hlavatovič

Benevolentnosť zadných radov DAC potrestal ako prvý v 11. minúte Procházka. O pár momentov neskôr zvýšil Tomaček z penalty nariadenej za faul Adiabu na Vyskočila. V 18. minúte pridali andeli aj tretí presný zásah. Vyskočil hlavou usmernil k tyči Procházkov center.

Andeli pokračovali v ofenzívnom predstavení. Len Tomaček mal tri veľké šance na zvýšenie skóre.

Hostí mohol čiastočne vrátiť do stretnutia pár momentov po zmene strán Delarge. Po Čvirikovej hrúbke sa rútil sám na Kamenára, obišiel ho, no netrafil prázdnu bránku. Neskôr si andeli vypracovali ešte ďalšie šance.

V tutovkách sa ocitli striedajúci Pavelka a po ňom i Kaufman. Brankár Kučera však čaroval. Trnavčania vyhrali zaslúžene, mohli však aj vyšším rozdielom. DAC je v tak zúboženom stave, že keby červeno-čierni neprepli na úsporný režim, mohli sa Mohseniovci domov vracať s poriadnou hanbou.

Spartak - Dunajská Streda 3:0 (3:0)
Góly: 11. Procházka, 15. Tomaček (pen), 18. Vyskočil
ŽK: 78. Karhan - 8. Copa, 14. Adiaba, 78. Matůš
rozhodoval: Vlk, 3890 divákov
SPARTAK: Kamenár - Habánek, Čvirik, Kaufman, Ľ. Hanzel - Procházka, Karhan, P. Čarnota, Gašparík (73. Bicák) - Vyskočil (61. Mikovič), Tomaček (83. Pavelka)
D. STREDA: P. Kučera - Adiaba (46. J. Hözl), Marcin, Huber, Urbánek - Nikolič (46. Hanták), Lénárth, Copa (81. Csölle), Matůš - Kordič, Delarge