Slávisti na Inter pod košmi nedorástli

ŠPORT - Basketbal | 26.3.2012, 12.07, Tatiana Čuperková

Basketbalisti Slávie sa znova predstavili pred domácimi fanúšikmi. Napriek zlému úvodu zvládli zápas s Karlovkou. Nestačili však na výborne hrajúci Inter.

Trnava – Karlovka Bratislava 77:67 (42:38)
Body Slávie: Mlynek 21, Sečeň 16, Lukšík 13, Petráš 7, Lipták 6 (Michalík 12, Vago 2, Rusov, Václav, Treflík)

Slávia mala veľmi zlý vstup do zápasu, keď prehrávala už 0:12. Po oddýchovom čase a tvrdých slovách trénera Štajgera sa jeho zverenci prebrali a štvrtinu prehrali iba o dva body. Strelecky sa uchytil najmä Mlynek.

V druhom polčase si domáci nevedeli vytvoriť väčší náskok, keď nedokázali ubrániť hosťujúceho Ciha. Karlovke však v závere zápasu došli sily, čo Slávia využila vo svoj prospech.

Trnava – Inter Bratislava 77:81 (36:37)
Body Slávie: Mlynek 26, Sečeň 10, Petráš 10, Lipták 9, Lukšík 4 (Michalík 8, Treflík 4, Vago 4, Labuda 2, Václav, Rusov)

Inter sa na palubovke Slávie prezentoval v úlohe ašpiranta na víťazstvo v prvej lige. Trnavčania stratili v dueli neuveriteľných 28 lôpt, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku.

Napriek týmto nedostatkom domáci bojovali a dokázali zapojiť celú lavičku. S Bratislavčanmi však majú v tejto sezóne negatívnu bilanciu 1:3.