Spartak v laufe, z Banskej Bystrice doniesol trojgólové víťazstvo

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.3.2012, 22.13, Ján Král

Skvelý part odohral Spartak v Banskej Bystrici. Síce s okienkami v obrane, ale s dobrým herným a najmä efektívnym herným prejavom vybojovali víťazstvo 3:0.

Spartak v laufe, z Banskej Bystrice doniesol trojgólové víťazstvo

Michal Gašparík strieľa prvý gól Spartaka z penalty. Foto: Michal Hlavatovič

Hoftychovi zverenci prečkali úvodný nápor Dukly. Potom nevyužili dve šance Gašparík a Kaufman, no v 12. minúte lišiak Gašparík potrestal ospalosť obrany Dukly.

Využil dlhý aut Vyskočila na únik, nechal sa faulovať v pokutovom území od Gyӧmbéra a následne z penalty sám poslal svoj tím do vedenia.

Domáci sa potom dostali do viacerých šancí, snaha o vyrovnanie sa však končila na pozornom Kamenárovi. V 35. minúte Gašparík vyškolil v strede ihriska dvojicu protihráčov, krásnou kolmicou za obranu vyzval na skórovanie Bicáka a ten šancou nepohrdol – 0:2.

Pod Urpínom mal svoj deň Ľuboš Kamenár. V úvode druhého dejstva zlikvidoval hlavičku Hučka, ktorý sa presadil po priamom kope Pančíka.

Po hodine sa sám pred trnavským gólmanom ocitol po dlhej lopte, ktorú neodvrátil Kaufman ani Habánek striedajúci Slančík. Z halfvoleja ale namieril vysoko nad.

Kamenára nezaskočil ani ďalekonosný pokus Pančíka, tvrdú strelu vyboxoval na roh.

V 72. minúte platilo nedáš – dostaneš. Karhan kopol priamy kop na hlavu Kaufmana a ten zvýšil už na rozdiel troch gólov. Definitívu mohol dať výsledku po Pavelkovom prieniku, dostal ale prihrávku na päty.

Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava 0:3 (0:2)
Góly: 13. Michal Gašparík (z pok. kopu), 35. Bicák, 72. Kaufman, ŽK: 12. Gyömbér, 54. Poljovka - 19. Bicák, rozhodovali: Pavlík - R. Sluk, Slyško, 2220 divákov

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Poljovka, Gyömbér, T. Hučko (62. Rejdovian) - Marek Hlinka - M. Pančík, Považanec (82. B. Ľupták), M. Kuzma (46. Slančík) - M. Matúš, Laksík

Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Ľ. Hanzel - Procházka (68. Pavelka), Karhan, P. Čarnota, Bicák (46. Mikovič) - M. Vyskočil (83. Ciprys), Gašparík