Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: V Banskej Bystrici dominovali Gašparík, Kamenár a Učiteľka tanca

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.3.2012, 13.31, Ján Král

Fanúšikovia Spartaka sa v Banskej Bystrici veľmi dobre bavili. Bodaj by nie. Ich tím vyhral na pôde súpera rozdielom triedy 3:0. Na oslavu troch bodov spustili v závere nových chorál. Trnavským kotlom znela melódia skladby Učiteľka tanca od Pavla Hammela.

VIDEO: V Banskej Bystrici dominovali Gašparík, Kamenár a Učiteľka tanca

Josef Kaufman (vpravo) sa takto tešil aj s Michalom Gašparíkom zo svoju premiérového trnavského gólu. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama


Verní červeno-čiernym tancovali a po stretnutí si užili ďakovačku s hráčmi. Veľkú radosť mal z víťazstva Michal Gašparík, ktorý prvý gól strelil a druhý pripravil. Smerom dopredu ho bolo plné ihrisko.


„Nedostal som pokyny ako úplne voľný hráč , musel som vypĺňať stred ihriska. Smerom dopredu som však mal pomerne veľa priestoru. Trochu sa prejavila únava z predchádzajúceho zápasu. Možno sa to nezdalo, ale terén bol pomerne ťažký a mäkký. V druhom polčase nám dochádzali sily,“ vravel trnavský krídelník.

 

ŠUPA technika
reklama

 


Za krásny futbalový moment sa mu poďakoval aj Mário Bicák, ktorý po jeho kolmici využil rýchlosť, predbehol obrancu a zvýšil na 2:0.

 

„V prvom polčase sme hrali dobre, vytvorili sme si vyložené šance. Pri súperových príležitostiach nás zase podržal Ľuboš Kamenár. Michal mi skvele naservíroval prihrávku. Tri body idú do Trnavy, stále držíme krok s prvou trojkou, z čoho máme radosť,“ vravel Bicák.
 

Ten napokon súboj nedohral pre narazené rebrá. Cez polčas ho pre zranenie striedal Mikovič. Nad Bicákovým štartom v Košiciach visí otáznik.


Tretí gól pridal nováčik v trnavskom tíme Josef Kaufman. Išlo o jeho premiérový zásah za Spartak. Mimochodom, český stopér práve v deň zápasu dovŕšil 28. rok veku.

 

„V sobotu hráme v Košiciach, takže na veľkú oslavu čas nie je. Nejakú formu s chalanmi však určite nájdeme,“ reagoval na otázku, či pribudne niečo do kabíny.


Tréner Pavel Hoftych ho v ostatných dvoch zápasoch zaradil do stredu obrany, kde mu to sedí. „Teší nás, že sme v Banskej Bystrici vyhrali. Vyzdvihol by som fanúšikov. Povzbudzujú nás doma aj vonku. To je veľké plus, že nám takto pomáhajú. Iné kluby takú podporu nemajú, veľa ľudí na futbal na Slovensku nechodí.“


Dôvod na úsmev mal po stretnutí aj Ľuboš Kamenár. Aj v druhom stretnutí si udržal čisté konto. „Chlapci hrali výborne rovnako ako proti Dunajskej Strede. Víťazstvo 3:0 zo súperovho ihriska je výborné. Potrebovali sme takýto výsledok aj body,“ pochvaľoval si trnavský gólman.


„Najdôležitejšie je pre mňa chytiť sa v úvode, potom sa cítim v bránke ako ryba vo vode. Na zápas som sa tešil, dobre koncentroval, aj chalani boli zodpovední. Ak chceme hrať o najvyššie priečky, musíme mať aj šťastie. To pri nás stálo. Treba to využiť a pokračovať vo výkonoch.“ 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama