Trnavské rybníky
reklama

Pavel Hoftych o dueli v Banskej Bystrici aj o debate s rozhodcami

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.3.2012, 10.13, Ján Král

Spartakovci odvrátili psychický tlak, ktorý na nich visel po prehre s Nitrou. Dvoma trojgólovými víťazstvami s Dunajskou Stredou a v Banskej Bystrici sa vrátili späť do majstrovskej hry. Tréner Pavel Hoftych to kvituje.

Pavel Hoftych o dueli v Banskej Bystrici aj o debate s rozhodcami

Pavel Hoftych ušil na Banskú Bystricu víťaznú taktiku. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama


Ako hodnotíte duel v Banskej Bystrici?
- Vstúpili sme do zápasu vlažne, chýbal nám dôraz v osobných súbojoch. Napriek tomu sme si vypracovali hneď v úvode niekoľko brejkových situácií. Góly nás upokojili, hoci súper stále hrozil, pretože sme nedostupovali dobre protihráčov. Dukla je herne vyspelá, dobre kombinuje a prechádza do útoku. Dokáže roztiahnuť ihrisko. V prestávke sme stále burcovali hráčov, vedeli sme, že nás nečaká nič jednoduché. Definitívu dal výsledku až gól Kaufmana.
Cez prestávku ste s asistentmi Kriškom a Kožuchom dlhšie diskutovali, nešli ste hneď do kabín. Prečo?
- Chceme, aby si hráči povedali najprv svoje, až potom vstúpime do kabíny. Riešili sme chyby, ktoré vznikali. Hovorili sme o tom, ako ich odstrániť a ako hráčov nabudiť, aby neprišlo v druhom polčase k uspokojeniu.
Z nášho pohľadu rozhodla o výhre vpredu kvalita Gašparíka a vzadu zase výkon brankára Kamenára. Súhlasíte?
- Dá sa to tak povedať. Michal bol pri dvoch góloch, Ľuboš zase súpera vychytal. Pochváliť musím viac-menej celú obranu, ktorá odviedla kus práce. Treba vidieť, že pre mladého Habánka sú to stále veľmi náročné zápasy. Kamen chytil veľmi dôležitú šancu za stavu 2:0. Tak ako nás podržal on, nám pomohol Martin Raška s Ružomberkom i Zlatými Moravcami. V zime sme sa spoliehali, že ak budeme mať dvoch kvalitných brankárov, vzrastie konkurencia a nebudeme inkasovať jednoduché góly. Potvrdilo sa to.
Kamenár vychytal dve nuly. Budete to mať asi teraz ťažké pri výbere brankára v ďalších kolách.
- Martin Raška to s úsmevom okomentoval tak, že je to zaujímavý metodický prístup trénerov. V čase, keď tímu nejde strieľanie gólov, vymenia brankárov... Máme dvoch kvalitných brankárov, obaja nás podržia. Pozitívne to vplýva na mužstvo. Hráči vedia, že aj keď príde k nepríjemnej situácii, stojí v bráne niekto, kto situáciu môže zachrániť. V príprave ani v úvodných jarných kolách sme veľa gólov nedávali, o to sme teraz radšej, že to tam padá.
Aké taktické zámery ste mali pri striedaniach?
- Bicák išiel dole kvôli zraneniu. Pavelka prišiel namiesto Procházku, pretože Roman prehrával veľa osobných súbojov. Neboli sme schopní so súperom vyhrávať hlavičky, stále sme boli uväznení na vlastnej polovici. Karol prišiel na súbojové situácie. Ciprysovo nasadenie bolo už len taktické, aby priniesol oživenie.
Hlavný arbiter Jozef Pavlík zvládol stretnutie s prehľadom, po zápase ste mu aj podali ruku. S asistentom Slyškom ste sa však dostali do debaty. O čom ste hovorili?
- Pán Slyško mi povedal, že pán Trutz mi posiela DVD, aby sme sa pozreli na jeho rozbor stretnutia s Nitrou. Pravdepodobne to má okomentované odborníkmi. Pánovi Slyškovi som povedal, aby pána Trutza pozdravoval a nech sa ho opýta, či by ten zápas viedol aj na iných slovenských štadiónoch tak ako v Trnave. To bolo všetko.
Náskok Žiliny sa po remíze v Zlatých Moravciach znížil. Čo vy na to?
- Škoda, že vyhral Slovan v Nitre. Na druhej strane, nemôžeme sa pozerať na zápasy súpera. Tešil som sa, keď Senica prehrala s Košicami, no na druhý deň sme stratili body s Nitrou. Zakopnutie Žiliny spraví ligu zaujímavejšou, chceme fanúšikom ponúknuť pútavý náboj, aby mali dôvod nás podporovať.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama