Trnavské rybníky
reklama

Stý štart Ľuboša Hanzela za Spartak: Do zahraničia sa netlačí

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.3.2012, 12.41, Ján Král

Ľuboš Hanzel odohral v Banskej Bystrici svoj stý zápas za Spartak. Mohlo ich byť aj viac, ľavý bek andelov však svojho času hosťoval v Senci a neskôr pol roka strávil v bundesligovom Schalke 04. Trnavskú obranu bez neho si však momentálne možno len ťažko predstaviť.

Stý štart Ľuboša Hanzela za Spartak: Do zahraničia sa netlačí

Ľuboš Hanzel sa teší z gólu Mária Bicáka v Banskej Bystrici. Proti Dukle Šogo zaznamenal jubilejný štart za Spartak. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ako vnímate duel v Banskej Bystrici?
- Bol to ťažký zápas na veľmi náročnom teréne. Cestovali sme na Štiavničky s cieľom vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Dali sme tri góly, naopak, súper svoje príležitosti nevyužil.
Ľuboš Kamenár mužstvu dokonale kryl chrbát. Zlikvidoval mnoho šancí súpera. Dostal od šatne poďakovanie?
- Samozrejme, patrí mu za výkon pochvala. Na druhej strane, ak to vezmeme s úsmevom, na to tam je, aby niečo chytil. Povedal som mu to aj v kabíne. Cha-cha. Teší nás, že sme v ďalšom stretnutí udržali nulu na konte inkasovaných gólov a pokračujeme vo víťazstvách.
Viete o tom, že to bol váš stý zápas za Spartak?
- Štatistiky si veru nevediem. Verím však, že minimálne raz toľko zápasov ešte odohrám.
Spomeniete si pri tejto príležitosti na svoj ligový debut?
- Bolo to za éry trénera Milana Lešického. Dal mi šancu v zápase proti Dubnici, ktorý sme vyhrali 3:0, hralo sa v novembri 2004. Vbehol som už do rozhodnutého stretnutia. Patrí mu za to moja vďaka.
Čo považujete za svoj najvýznamnejší duel vo vašej kariére?
- Zápas za reprezentáciu proti San Marínu, v ktorom sme vyhrali 7:0 a dokonca som aj skóroval. Každý hráč sníva, že raz nastúpi za národný tím. Mne sa to podarilo. Mám 25 rokov, verím, že dobrými výkonmi sa ešte môžem prepracovať aj k ďalším štartom. Zo stretnutí v drese Spartaka zanechali najväčšiu stopu duely s Levski Sofia a Lokomotivom Moskva. Veľmi rád však spomínam aj na éru, keď hrávali v klube Marek Ujlaky, Vlado Kožuch a Miro Kriss. Do hľadiska chodilo mnoho ľudí, z toho obdobia by sa dali vybrať ďalšie chuťovky.
Vaše meno sa nedávno skloňovalo s možným odchodom do zahraničia. Ako to momentálne s vami vyzerá?
- So Spartakom mám platnú zmluvu do konca kalendárneho roka. Nebránim sa žiadnej ponuke. Manažér priebežne rieši veci. Nie je to však o tom, že by som si vydobýjal na silu odchod. To určite nehrozí.
Je ešte živý interes CSKA Sofia o vaše služby?
- Prvé kontakty išli cez Nebojsu Jelenkoviča, bývalého hráča Spartaka, ktorý tam má svojho známeho na funkcionárskom poste. Dohodli sme sa, že ak interes bude pretrvávať, ozvú sa v lete. Momentálne nie sme v kontakte, neriešim žiadne šumy a sústreďujem sa, aby som podal dobré výkony za Spartak.
Žilina v Zlatých Moravciach len remizovala. Spartak sa teda znova vracia do hry o titul. Čo vy na to?
- Teším sa z toho výsledku. Pozerať sa však musíme len na seba, naše výkony a výsledky. Treba ísť od zápasu k zápasu. Chceme vyhrať vždy najbližší zápas. Verím, že ich bude čo najviac.
V priebehu osem dní si zmeriate sily s tímami bojujúcimi o záchranu ako sú Košice a Prešov, potom s ašpirantom na titul bratislavským Slovanom. Ťažká séria...
- V našej lige neexistuje jednoduchý zápas. Každý môže vyhrať s každým. Sústreďujeme sa na najbližší súboj. Verím, že uhráme také výsledky, aby nás na Pasienky prišlo na Veľkonočnú nedeľu podporiť proti Slovanu množstvo priaznivcov. Verím, že bude dobrá zábava pre ľudí, atraktívna hra a odídeme z derby spokojní.
Ako sa má vaša rodinka?
- Synček Kevin už postupne začína chodiť pozerať na tréningy, lopta ho baví. Ešte je však priskoro hovoriť o tom, či z neho bude futbalista.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama