Trnavské rybníky
reklama

Obecná firma je v kríze

AKTUALITY - Región | 3.2.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

JASLOVSKÉ BOHUNICE – Katastrofálne hospodárenie a strata 70-tisíc eur. Taká je bilancia obecnej firmy Regatel, s. r. o., za posledný rok. Bar, reštaurácia a strelnica si na seba nezarobia. Nad vodou sa drží len ubytovňa.

Obecná firma je v kríze

 Ľudia chodili do amfiteátru len na veľké podujatia, v bežné dni bar zíval prázdnotou. FOTO: ras

reklama

 

V súčasnosti zamestnáva firma štrnásť zamestnancov. Poslanci si myslia, že je to zbytočne veľa a treba stavy ešte znížiť. Padol aj návrh na likvidáciu celej spoločnosti. To, že obecná firma je platobne neschopná, sa poslanci dozvedeli až od auditorky. O situácii informovala v pondelok poslancov kontrolórka obce Gabriela Filipová.
Ani jedna z prevádzok nemá žiadny zisk. Pôvodne tu pracovalo až dvadsaťdva zamestnancov. Mzdy napriek stratám v roku 2010 narástli o štyridsať percent. Ubytovňa, kde obec poskytovala študentom strechu nad hlavou, si v súčasnosti na seba nezarobí. „Odišlo deväťdesiat študentov. Trnavská univerzita zapísala pôvodne 220, všetci však nenastúpili,“ snažila sa poslancom vysvetliť problém konateľka spoločnosti Mária Sekerová. Regatel zvýšil poplatky za ubytovanie, čo zrejme študentov odradilo. Po prvý raz sa tak stalo, že ubytovňa nie je plne obsadená. Poslanci si myslia, že je to chyba marketingu spoločnosti. „Mali ste urobiť prieskum trhu a dať ceny také, aby to pre študentov bolo zaujímavé,“ povedal konateľke Sekerovej poslanec Štefan Schmidt. Zastupiteľstvo jej vytklo zlé hospodárenie v spoločnosti. „Ak by to bola vaša spoločnosť a nevykazovala by zisk, držali by ste ju?“ pýtal sa poslanec Jozef Čápka.
Obec už v roku 2009 prijala opatrenia pre zlý stav v spoločnosti. Napriek nim sa však situácia zhoršila. Obec zvažuje zaviesť krízový režim a vykonať hĺbkový audit spoločnosti.
Zastupiteľstvo uložilo konateľke Regatelu, aby zvolala mimoriadne valné zhromaždenie, kde sa kritická situácia v obecnej firme začne riešiť.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama