Víťazný kôš prišiel tri sekundy pred koncom

ŠPORT - Basketbal | 2.4.2012, 23.22, Tatiana Čuperková

Prvoligové kadetky Slávie Trnava odcestovali na východ republiky, kde si zmerali sily s dvoma košickými celkami.

Proti Abovia odohrali nezabudnuteľný duel. Kadetky aj žiačky sa predstavia najbližší víkend na medzinárodnom turnaji v Novom Meste v Slovinsku.

1. liga kadetiek, 11. kolo
Jugo Košice - Trnava 69:60 (32:35)
Body Slávie: Fodorová 14, Simeonová 11, Dubeňová, Kučerková 10, Hujsiová 7, Královičová 6, Šústová 2

Favoritkami boli domáce hráčky, no Trnavčanky príjemne prekvapili. Vychádzala im streľba a pôsobili napriek dlhej ceste basketbalovejšie ako domáce hráčky. Darilo sa najmä Nikole Fodorovej, ktorá zaznamenala dva úspešné trojkové pokusy a spolu dala 14 bodov. Druhý polčas však mali lepšie domáce hráčky, ktoré zápas dotiahli do víťazného konca.

1. liga kadetiek, 12. kolo
Abovia Košice - Trnava 74:76 (24:41)
Body Slávie: Kučerková 24, Dubeňová 18, Kráľovičová 14, Simeonová 9, Hanusová 4, Hujsiová 3, Šústová 2, Fodorová 2

V prvom polčase slávistky jednoznačne dominovali, využívali výškovú prevahu a polčas vyhrali o 17 bodov. V druhom však tréner Abovie ušil na Trnavčanky aktiku s nepríjemným osobným pressingom. Domácim sa začali dariť trojkové pokusy a štyri minúty do konca viedla Abovia 66:62.Trnavčanky umne prestriedali, 30 sekúnd pred koncom vyrovnali na 74: 74 a tri sekundy pred koncom dali víťazný kôš.

1. B. Bystrica 12 9 3 848:711 21
2. Jugo Košice 12 9 3 873:762 21
3. Petržalka 12 8 4 791:723 20
4. Ružomberok 12 6 6 833:848 18
5. St. Turá 12 6 6 873:907 18
6. Karl. Ves 12 5 7 841:886 17
7. Trnava 12 4 8 766:836 16
8. Abovia Košice 12 1 11 804:956 13