Spartak vyhral nad Prešovom a v tabuľke predbehol Slovan

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.4.2012, 20.16, Ján Král

Spartak hrá o titul! Slovan prehral v Žiline 0:3, čo využili andeli, zvíťazili nad Prešovom a preskočili belasých. Na vedúcu Žilinu strácajú už len dva body.

Spartak vyhral nad Prešovom a v tabuľke predbehol Slovan

O výsledku rozhodol gólom Mário Bicák. Foto: Lukáš Grinaj

Treba však povedať, že víťazstvo andelov sa zďaleka nerodilo jednoducho. Východniari boli veľmi zdatným protivníkom.

V prvom polčase videli diváci utrápený futbal. Hráčom nemožno uprieť bojovnosť, chýbala však kvalita. Z letargie vytrhol Spartak v 29. minúte Bicák, ktorý z voleja spoza šestnástky trafil k žrdi a otvoril skóre. Za zmienku stoja ešte dva pokusy Gašparíka, ktoré ale gólom neskončili.

Prešov hral kombinačne, jeho kumšt sa však končil pred hranicou pokutového územia.

Cez prestávku stiahol tréner Hoftych z hry Tomačeka a na hrot poslal Pavelku. Kvalita hry však nevzrástla ani po tomto kroku. Vzruch priniesla na štadión až šanca Kuračku, ktorý sa po Karhanovej prihrávke ocitol sám pred brankárom Divišom, no napálil len do neho.

O pár momentov neskôr skúsil šťastie z diaľky Čvirik a len tesne minul. Potom mal gól na hlave i na nohe Pavelka, Diviš však znova čaroval. Tatran mohol napokon Trnavu potrestať. V 86. minúte Beglaryanova hlavička len tesne minula Kamenárovú svätyňu a v samom závere zmaril hosťom výbornú akciu skvelým zákrokom Kamenár.

FC Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)
Gól: 29. Bicák

ŽK: 35. Bicák, 64. Čvirik - 27. Kolbas, 60. L. Štetina, 74. Krajník, 84. Michal Gašparík

rozhodovali: Horváth - Balko, D. Hrčka, 4420 divákov

Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Ľ. Hanzel - R. Procházka (66. Mikovič), Kuračka, Karhan, Bicák (78. Cypris) - Michal Gašparík, Tomaček (46. Pavelka)
Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Krob - Zošák (78. Marián Adam), P. Katona, L. Štetina, Jakovlev - Střihavka (46. Papaj), Lysjuk (46. Beglaryan)