Trnavskí maratónci dobehli na popredných priečkach

ŠPORT - Atletika | 4.4.2012, 21.12, prispievatelia

Na tohtoročnom mestskom maratóne v Bratislave patril medzi slovenských favoritov člen Slávie Trnava Ondrej Puškár. Jeho výsledný čas 2:41:42 h mu zabezpečil celkové štrnáste miesto a štvrté medzi Slovákmi.

„Mojím cieľom bolo zabehnúť čas výrazne pod dve tridsať. Všetky tréningové ukazovatele i množstvo nabehaných kilometrov tomu nasvedčovali. Ale nepríjemné počasie výrazne ovplyvnilo môj celkový výkon,“ povedal Ondrej v cieli.

Ešte v polovici pretekov sa držal medzi vedúcimi pretekármi. Medzičas na polmaratóne mal hodnotu 1:10:53, čo je lepší čas, ako jeho doterajší osobný rekord na tejto trati.

„Preteky som rozbiehal v pohode. Prvá polovica sa mi bežala veľmi dobre. Ale asi to bol veľmi rýchly začiatok, ktorý sa mi vypomstil okolo 25. kilometra. Tam sa mi vzdialila skupina bežcov, s ktorou som dovtedy bežal. Zostal som sám a  nezadržatelne sa blížila kríza, ktorej som sa nezbavil až do konca pretekov.“

S výsledným časom Ondrej spokojný nie je, a preto sa pokúsi o reparát na maratóne v Prahe v polovici mája. Z výsledkov ostatných bežcov prekvapilo umiestnenie neregistovaného trnavského bežca Tomáša Kopčíka, ktorý skončil časom 2:39:57 na celkovom 12. mieste (tretí zo Slovákov, druhý v kategórii nad 40. rokov).

Medzi ženami bola zo Sloveniek v maratóne najrýchlejšia trnavská právnička Radka Paulinyová časom 3:16:48 h. Vybehala si tak celkové siedme miesto.
V polmaratóne dosiahol z Trnavčanov najlepšie umiestnenie Andrej Orlický (Triatlom Team Trnava), ktorý výkonom 1:15:20 h obsadil celkovo siedmu priečku.

Zo slávistov najlepšie bežal Michal Puškár na 45. mieste (1:22:48). Medzi ženami obsadila Zuzana Školárová (AK AŠK SláviaTrnava) 88. miesto výkonom 1:52:44. Celkovo sa na štart postavilo viac ako 7000 bežcov.