Na Trojičku si už neposedíme. Radnica tam lavičky nevráti
AKTUALITY - Trnava | 4.4.2012, 16.30, Darina Kvetanová
TRNAVA – Lavičky, ktoré z Trojičného námestia zmizli pred vianočnými trhmi, sa naň už nevrátia. Turisti aj domáci si už tento rok uprostred mesta neposedia.

Ľudia z lavičiek sledovali aj podujatia v centre mesta. Teraz budú musieť postáť alebo si ísť sadnúť k súkromníkom na terasy. Žeby im chcelo mesto takto dohodiť viac zákaziek? Foto: archív TH
Radnica sa rozhodla, že lavičky už na Trojičné námestie nevráti z niekoľkých dôvodov. Prvým sú bezdomovci, ktorí ich okupovali, na čo sa sťažovali aj slušní ľudia, tvrdí hovorca radnice Pavol Tomašovič.
Druhým dôvodom je skutočnosť, že námestie čaká podľa plánov rekonštrukcia a po nej tam pribudne i nový mobiliár. Práce sa však rozbehnú najskôr na jeseň. Kde majú sedieť ľudia dovtedy?
„Počas leta bude na Trojičnom námestí asi päť vonkajších sedení pri miestnych podnikoch,“ odpovedá hovorca. „Na terasách bude dosť miesta pre ľudí, ktorí budú mať chuť osviežiť sa alebo podebatovať pri káve.“
A čo tí, ktorí nechcú platiť za nápoje a majú chuť si len tak posedieť na slnku? „Na Hlavnej ulici je pre nich dosť miesta,“ argumentuje Tomašovič. „A lavičky zostali aj v okolí fontánky pri pošte,“ dodáva.
Ten, kto o tomto kroku rozhodol s tým, aby lavičky neobsadzovali bezdomovci, si však nevšimol, že práve tie pri fontáne sú každý deň akoby rezervované práve pre nich.