Plavkyne Tomanová a Púchla zažiarili

ŠPORT - Plávanie | 3.2.2011, 15.44, Tatiana Čuperková

Na medzinárodných plaveckých pretekoch Brnenský tučňáček, určených pre najmladších žiakov, sa predstavilo aj desať plavcov STU Trnava.

Plavkyne Tomanová a Púchla zažiarili

Barbora Tomanová má vďaka dobrým výkon úsmev na tvári. Foto: Rastislav Hlavatý

Najúspešnejšia bola Barbora Tomanová, ktorá si vyplávala dve zlaté a jednu striebornú medailu. Druhý najlepší výsledok vybojovala Alexandra Rakayová, ktorá skončila dvakrát šiesta. K tomu pridala ďalšie dve umiestnenia v druhej a tretej desiatke výsledkovej listiny. STU Trnava odcestovala do Brna v tomto zložení: Tomáš Niedl, Peter Gabalec, Matúš Uhlík, Patrícia Boboková, Andrej Genčúr, Michal Botka, Rudolf Parízek, Šimon Páleník.
Monika Púchla sa stala najlepšou slovenskou juniorkou. Na odovzdávaní cien ju sprevádzal tréner Rastislav Hlavatý. Foto: archív STU Trnava
Trnavské plávanie sa zviditeľnilo aj na oceňovaní Plavec roka 2010. Kategóriu junioriek vyhrala Monika Púchla, a to najmä vďaka svojmu 30. miestu na 200 metrov polohové preteky, ktoré dosiahla na majstrovstvách Európy vo Fínsku. Okrem toho sa stala šesťnásobnou majsterkou Slovenska medzi juniorkami, a raz triumfovala na M SR aj medzi seniorkami. Zároveň bodovala aj na rôznych medzinárodných pretekoch. Vďaka týmto výsledkom sa tak po troch rokoch opäť plavec STU dostal do finálneho hodnotenia Slovenskej plaveckej federácie.