Ženy slávie sú naďalej šťukou ligy

ŠPORT - Basketbal | 17.4.2012, 13.56, Tatiana Čuperková

Trnavčanky, hrajúce druhú ligu žien, sú naďalej príjemným prekvapením súťaže. Stále ťahajú šnúru neporaziteľnosti a právom im tak patrí prvá priečka tabuľky.

Kadetky a žiačky Trnavy odohrali kvalitný turnaj v Slovinsku. Foto: archív klubu

2. liga žien západ
6. kolo

Petržalka - Trnava 53:77 (26:41)
Body Slávie: Vysudilová 20, Fidlerová 20, Anettová 13, Belková 12, Nádaská 8, Mrvová 4

Slávistky hneď na začiatku súperovi utiekli a do druhého polčasu nastupovali už s náskokom pätnástich bodov. Hoci sa súperkám podarilo znížiť, v poslednej štvrtine Trnavčanky zmenili obranu z osobnej na zónovú. Výborným doskakovaním vybojovali rýchle protiútoky a svoj náskok opäť zveladili.

7. kolo
Trnava – Karlova Ves 68:61 (32:31)
Body Slávie: Anettová 22, Fidlerová 17, Vysudilová 12, Belková 6, Nemcová 4, Nádaská 3, Mrvová 2, Tkáčová 2

Na začiatku zápasu vyhrávali domáce 11:0, ale hosťujúce hráčky z náskoku pomaly ukrajovali. Súperkám sa darila streľba zo strednej vzdialenosti, čo malo za následok doťahovanie trnavského náskoku z druhej polovice hry. V jednej chvíli dokonca o tri body prehrávali. Štyrmi rýchlymi protiútokmi sa nakoniec zápas podarilo dotiahnuť do víťazného konca.

1. Trnava 7 7 0 488:368 14
2. Jr. Nitra 7 6 1 473:362 13
3. Karlova Ves 7 4 3 520:420 11
4. Ivanka 7 2 5 357:458 9
5. Piešťany 7 1 6 387:478 8
6. Petržalka 7 1 6 339:476 8

Program 1. ligy kadetiek: (21.4. o 15:30) Trnava – B. Bystrica, (22.4. o 11.00) Trnava - Ružomberok

Na výjazde v Slovinsku
Basketbalistky Trnavy sa predstavili na turnaji v slovinskom Novom Meste. V konkurencii ôsmich družstiev dvoch vekových kategórií obsadili kadetky druhé a žiačky štvrté miesto. Skúsenejšie kadetky nestačili len na domáce hráčky. Žiačky získali skúsenosti pri svojom prvom výjazde za hranice. Za najužitočnejšiu hráčku medzi kadetkami bola vyhlásená Trnavčanka Monika Kučerková.
Kadetky: Trnava - Gospič 58:17, Trnava - Trogir 38:30, Trnava – Krka 33:48
Žiačky: Trnava - Vodice 28:45, Trnava – Krka 26:57, Trnava – Gospič 25:35