Trnavské rybníky
reklama

Hoftych: Nech mužstvo s fanúšikmi tvoria spojené nádoby

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.4.2012, 08.00, Ján Král

Ide o titul! Spartak má tento rok obrovskú šancu získať majstrovský primát. Šesť kôl pred koncom Corgoň ligy je na druhom mieste, len o skóre za prvou zo Žiliny. Oba tímy sa v piatok o 17.30 stretnú v priamom súboji o čelo tabuľky na pôde lídra súťaže.

Hoftych: Nech mužstvo s fanúšikmi tvoria spojené nádoby

Pavel Hoftych už kuje na piatok víťaznú taktiku. Foto: Michal Hlavatovič

Po dôležitom víťazstve nad Senicou (1:0) dostali hráči na víkend voľno. V pondelok im tréner Pavel Hoftych naordinoval herný tréning a v utorok predpoludním záťažovú zaberačku.

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Pripravovali sme sa na podmáčanom teréne na vedľajšom ihrisku. Chceli sme, aby si hráči zvykli na každý typ terénu, aký nás môže v Žiline čakať,“ vravel lodivod andelov.


V stredu mužstvo riešilo na tréningu taktické varianty. Do dejiska stretnutia vycestujú už vo štvrtok, aby odbúrali únava z cesty.


Čo prinesie Holanďan?
Hoftych si spoločne s asistentom Branislavom Kriškom a vedúcim mužstva Petrom Moravčíkom osobne pozreli pohárový zápas Žiliny s Banskou Bystricou. Chceli vidieť, čo s tímom Šošonov spraví trénerská zmena.

ŠUPA technika
reklama

 

Ako je známe, pod Dubňom v úvode týždňa odvolali Ľuboša Nosického. Nahradil ho nováčik na slovenskej scéne Holanďan Frans Adelaar.


„Každá podobná zmena v tíme býva pre súperov nepríjemná. V klube zostal kompletný realizačný tím, takže nový kouč bude mať informácií o slovenskom futbale a Trnave určite dostatok,“ komentoval nečakaný krok Žiliny trnavský kouč.


Na severe Slovenska mu budú chýbať okrem Kaščáka naďalej aj Čarnota a Bicák. Poslední dvaja menovaní tvoria dobrú kamarátsku dvojicu. Prezentovali to aj na stredajšej besede na Základnej škole v Červeníku, kde sa stretli s miestnymi žiakmi.


Do zostavy sa pomaličky pýta Koubský, ktorý už nastúpil na pár minút aj proti Senici. Na základnú jedenástku však jeho zdravotný stav ešte nie je. „Necíti sa ešte úplne stopercentne. Sval však drží. Pozitívne je, že odohral už aj hodinu súťažného zápasu za béčko.“


Spoločne s fans
Niektorých hráčov v úvode týždňa trápila viróza. Budú však k dispozícii. „Súper má kompaktný mančaft, ktorý dlho neprehral. To nie je náhoda, tréner Nosický, realizačný tím a hráči odviedli dobrú prácu. Nebezpečenstvo bude hroziť od šikovných útočníkov ako sú Majtán, Novák, Ceesay, Pich, v zálohe je lídrom Barčík. Menovať môžem ďalej. Nepovažujem za náhodu, že sú prví,“ podotkol Hoftych.


V hľadisku budú mať andeli veľkú podporu. Do dejiska duelu sa chystá aj množstvo fanúšikov Spartaka. „Vo veľmi dobrej atmosfére sme tam hrali už jesenné stretnutie. Naši priaznivci nám vytvorili domáce prostredie, a aj vďaka nim sme vyhrali. Teraz nám síce chýba strelec víťazného gólu Patrik Čarnota, ale verím, že sme schopní zahrať tak, aby fanúšikovia cítili, že s mužstvom tvoria spojené nádoby. Spoločne môžeme urobiť dobrý výsledok.“


Šancu získať v Trnave titul si lodivod andelov uvedomuje, avšak: „Keby sme v Žiline vyhrali, bolo by to veľmi zaujímavé. Na druhej strane, stále je v hre osemnásť bodov. Do boja sa môžu dotiahnuť aj ďalšie mančafty. Ideme od zápasu k zápasu, neupíname sa myšlienkami na titul,“ vraví Hoftych.


„Slovan či Žilina boj o prvé miesto deklarovali už pred sezónou, my sme o ničom takom nehovorili. Chceme skončiť na mieste zabezpečujúcom pohárovú Európu. Lopta je na strane Žiliny, ktorá teraz musí proti nám vyhrať. Pokúsime sa uhrať pre nás priaznivý výsledok a predviesť hru, ktorá dá ľuďom dôvod nás ďalej podporovať.“

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama