Spartak prehral v Žiline, za výkon však zožal potlesk

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.4.2012, 20.06, Ján Král

Spartak v Žiline prehral, za výkon sa ale hanbiť nemusí. Aj po výsledku 0:1 pre Žilinu ocenil takmer dvojtisícový červeno-čierny kotol snahu andelov potleskom a skandovaním pokriku Ďakujeme!

Spartak prehral v Žiline, za výkon však zožal potlesk

Spartak hnalo dopredu takmer dvetisíc fanúšikov. Atmosféru si na pozápasovej tlačovke pochvaľovali obaja tréneri. Foto: Lukáš Grinaj

V prvom polčase sa hral zaujímavý futbal v ešte lepšej atmosfére. Na trávniku prevládala bojovnosť. Zverenci Pavla Hoftycha vychádzali zo zabezpečenej defenzívy. Sústredili sa najmä na brejkové situácie.

V 15. minúte však taktický zámer Trnavčanov nabúralo zranenie Kaufmana, do stredu obrany sa posunul Karhan a na post štítového záložníka prišiel Gross.

Napriek tomu si MŠK výraznejšiu šancu nevypracoval. Žlto-zelení hrozili najmä strelami spoza šestnástky. Na druhej strane Procházka opečiatkoval hlavičkou brvno.

V 37. minúte sa skončila 577 minút trvajúca nepriestrelnosť brankára Spartaka Kamenára. Po Barčíkovom rohu loptu dotlačil do siete zblízka Majtán.

Po zmene strán prenechali domáci iniciatívu Trnave, andeli sa však do trvalejšieho tlaku nedostali. Na ihrisku to bol dlho boj medzi šestnástkami. Tréner Pavel Hoftych sa snažil mužstvo oživiť striedaniami. Na ihrisko poslal Tomačeka namiesto Kuračku, neskôr k nemu na hrot aj vysokého Koubského.

Trnavský rozlet však pribrzdila druhá žlta karta pre Vyskočila, ktorý nútene putoval pod sprchy. Napriek tomu sa červeno-čierni snažili strhnúť výsledok. Žilinská defenzíva však tlaku odolala. Cestu do siete si nenašli ani dva pokusy Gašparíka a hlavičky Koubského.

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)
Gól: 37. T. Majtán, ŽK: 72. Pečovský, 81. Bello, 90.+ Nunes - 69. Karhan, 71. M. Vyskočil, 89. Čvirik, ČK: 77. M. Vyskočil (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Matějek - Wilczek, Handlíř /všetci ČR/, 8132 divákov

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Pečovský, Ricardo Nunes - Gergel - Barčík, Bello, Pich - M. Ceesay (63. S. Angelovič), T. Majtán (65. Deza, 90.+ Škriniar)
FC Spartak Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman (15. Gross), Čvirik, Ľ. Hanzel - Procházka, Karhan, Kuračka (66. Tomaček), Gašparík - Mikovič (78. Koubský), Vyskočil

Frans Adelaar (tréner MŠK Žilina): "Videli sme top zápas silných tímov. Hralo sa o každý meter ihriska, o každú loptu. Bol som milo prekvapený zo svojho tímu, akú má silu napriek tomu, že sme hrali stretnutie aj v utorok. Aj dnes to bol veľmi dobrý zápas, dávam veľký kompliment pre oba tímy. V druhom polčase sme si museli dávať pozor na hlavičkujúcich vysokých hráčov Trnavy. S výsledkom som spokojný."

Pavel Hoftych (tréner FC Spartak Trnava): "Futbal na Slovensku aj v Čechách by sa mal hrať v takejto atmosfére, klobúk dole. Prehrali sme, ale dali sme do toho všetko. V druhom polčase sme si skomplikovali situáciu po vylúčení Vyskočila, ale hrali sme vyrovnanú partiu. Súper dal gól, je silný kombinačne, čo nám robilo problémy, ale ďakujem hráčom za ich výkon. Zápas mal grády a preto sa futbal hrá."