Trnavské rybníky
reklama

Medaila z Vatikánu: Pomôžu Spartaku k zisku titulu aj nebesá?

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.4.2012, 08.00, Ján Král

Spojili futbal a náboženstvo. Trnava je nielen futbalové, ale aj silno kresťanské mesto. A to sa odzrkadľuje aj v správaní fanúšikov. Pred duelom v Žiline mnohí z nich na sociálnej sieti a v internetových diskusiách písali modlitby za svoj milovaný klub.

Medaila z Vatikánu: Pomôžu Spartaku k zisku titulu aj nebesá?

Dušan Kurej odovzdal medailu do rúk trnavských fanúšikov. Foto: Ján Král

Aj takýmto spôsobom sa prihovárali tam hore za lepší výsledok. Dlhoročný fanúšik Dušan Kurej (63) dokonca zašiel ešte ďalej. Rozhodol sa fanklubu Spartaka venovať medailu, ktorú mu v roku 2000 posvätil priamo vo Vatikáne pápež Ján Pavol II.

Púpavy pri aleji
reklama


„Dvanásť rokov bola na čestnom mieste v sekretári. Verím však, že teraz putuje do správnych rúk. Dúfam, že keď ju budú mať pri sebe fanúšikovia, pomôže prelomiť prekliatie z Rimavskej Soboty a Trnava sa konečne dočká titulu,“ uviedol Kurej.


Cenný artefakt dostal do rúk sekretár občianskeho združenia Bíli Andeli Štefan Horváth. Dušan Kurej, paradoxne, pochádza zo Žiliny, ktorá sa bije s andelmi o ligový triumf.

 

Odmalička však fandí vo futbale červeno-čiernym.

ŠUPA technika
reklama


„V Trnave bývam od roku 1984. Tvrdým spartakovcom som však bol aj predtým. Aj keď hrá Žilina s Trnavou, podporujem Spartak. Samozrejme, v súbojoch s inými tímami zase fandím Žiline," vraví.

 

„Nikdy v živote som v rodisku neoslavoval titul. Ani v hokeji, ani vo futbale. A odkedy žijem v Trnave, nie a nie prísť zase spartakovský úspech. Myslím si ale, že tento rok to vyjde a andeli dokráčajú k majstrovskému primátu. Ktovie, možno pomôže aj táto medaila,“ usmieva sa.


A čím ho opantal práve futbal v Slovenskom Ríme? „Spartak, to už je sila, ktorá prekračuje hranice nielen Slovenska, ale aj Európy. To, čo dokáže trnavský fanúšik, je niečo neskutočné. Bol som aj v  Nemecku, Rakúsku. Chodil som aj na tamojšie ligy, no to, čo sa deje tu, som tam nezažil,“ dodal Kurej, mimochodom, švagor známeho trnavského fanúšika Piráta.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama