Hádzanári Hlohovca majú extraligové finále na dosah

ŠPORT - Hádzaná | 26.4.2012, 11.10, prispievatelia

Hádzanári Hlohovca vedú po strede v semifinálovej sérii play-off Tipos extraligy 2:0 na zápasy a zdá sa, že majú svojho rivala z Nových Zámkov na lopate. Nič však nie je definitívne, na finálovú miestenku sú potrebné tri skalpy.

Fanúšikovia Sporty majú dôvod na radosť. Foto: archív Sporty

Séria sa sťahuje už najbližšiu sobotu 28. apríla opäť do Nových Zámkov (18.00), kde môžu Hlohovčania urobiť bodku za doteraz viac ako vydareným semifinále. Ak sa im to nepodarí, reparát budú skladať opäť v stredu – tentoraz prvú májovú...

Poslednú aprílovú stredu čakal priaznivcov hlohovskej hádzanej veľký sviatok. Do mesta ruží na druhý semifinálový zápas play-off pricestovali Nové Zámky, ktoré sa predtým na domácej palubovke prekvapujúco s týmto súperom potkli.

Hotoval sa zápas na ostrie noža a nabudení fanúšikovia Sporty ani tentoraz nesklamali. Do hlohovskej arény ich prišlo 1500 a od prvej minúty vytvorili atmosféru závideniahodnú slovenských hádzanárskych pomerov.

Sporta mala síce slabší rozbeh a doťahovala sa na súpera (0:1, 1:2 , 4:5). No od 20. minúty a stavu 8:10 – po oddychovom čase domáceho tímu - sa nakopol „agregát“ zn. SPORTA.

Mohutne poháňaný stovkami hlasiviek a riadený skúseným lodivodom Liptákom sériou siedmych gólov v slede otočil skóre (15:10).

Skvele sa uviedol striedajúci gólman Olejár, obrana pristrihla krídla strelcovi Rábekovi a hostia začali v útoku tápať. Využíval to skúsený lišiak Zaťko a jeho protiútoky postavili Sportu pevne na nohy.

Dobre namastený stroj zodpovedne makal v útoku i v obrane, slabší výkon v úvode vystriedali maximálne otáčky v závere polčasu a zastavili sa na skóre 17:12.

Po skúsenostiach z prvého vzájomného merania síl, kedy práve Sporta po obrátke vstala z mŕtvych, začali druhé dejstvo Hlohovčania sústredene a zodpovedne. Kontrolovali hru, predviedli viacero ľúbivých kombinácií, v bráne doslova čaroval Olejár a skóre utešene rástlo – dokonca 37:26 v 57. minúte.

Dávno predtým dal tréner Lipták priestor aj ostatným hráčom, aby zasiahli priamo „v ohni“. Agregát Sporta Hlohovec finišoval v závere zápasu za standing ovation celej haly a po záverečnom hvizde rozhodcovskej dvojice vytreskla oprávnená radosť.

Pod zaslúžené víťazstvo sa podpísali nielen úspešní strelci Mazur s Tallom, dirigent hry Ďuriš, srdciar Dudáš či všadebol Mažár, ale bez výnimky celý kolektív s rukopisom trénera Liptáka. Sporta v dobrom a bojovnom zápase zdolala svojho rivala 9-gólovým rozdielom a je na najlepšej ceste do finále.

Má tri mečbaly a stojí pred najdôležitejším zápasom semifinálovej série. Vedenie klubu opäť pripravilo pre svojich skalných autobus, ktorý vypravia na sobotňajší duel do Nových Zámkov. Hlohovčania držia finálovú miestenku pevne vo svojich rukách, pustiť ju by bol hriech...

SPORTA HLOHOVEC – ŠTART NOVÉ ZÁMKY 38:29 (17:12)
Sporta: Olejaár, Mazur 7, Takáč, Cibulka, Szücs, Laho 1, Stachovič, Štefanisko, Miženko 2, Ďuriš 3, Kasagranda 2, Mažár 3, Zaťko 10, Dudáš 3, Tallo 7, Žernovič. Tréner: M. Lipták
Štart: Rábek 8, Hustý, Minarovič 1, Horváth, Straka 2, Kurka 5, Mikéci 5, Szapu 2, Bakos, Šuba, Šeben, Sivák 1, Straňovský 2, Kleis 1, Tuma 2, Fabian.Tréner. P. Hatalčík
Pok. hody: 1/1 – 2/2, vylúčenia: 7 – 4, ČK: Laho za tri vylúčenia, rozhodovali: P. Brunovský, V. Čanda, diváci: 1500.