Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Spartak spravil za rok progres hodný povšimnutia

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.5.2012, 16.30, Ján Král

Po remíze s Trenčínom majú spartakovci na lídra zo Žiliny len dvojbodovú stratu. Do konca Corgoň ligy zostávajú štyri kolá a Trnava je stále reálne v hre o titul. To je asi to najdôležitejšie a najpríjemnejšie konštatovanie za ostatných desať rokov.

NÁZORY: Spartak spravil za rok progres hodný povšimnutia

Pred rokom zívali tribúny prázdnotou, teraz sú plné krásnych choreografií. Foto: Lukáš Grinaj

Po dlhých rokoch sa neopakuje tradičná trnavská jar plná sklamaní a futbalovej skepsy. Takto pred rokom fanúšikovia bojkotovali zápasy, do hľadiska chodilo v závere sezóny len pár stoviek masochistov a mužstvo sa výsledkovo potácalo. Klubový znak krvácal.

Ministerstvo obrany oslobodenie SR 80 rokov
reklama


Po roku je Spartak niekde úplne inde. Postavením v tabuľke, konkurencieschopnosťou Žiline a Slovanu, ako aj komunikáciou s okolím a celkovým fungovaním navonok. Tribúny opäť žijú čulým životom. Fanúšikovia vytvárajú doma skvelú kulisu, nechýbajú choreografie. Na výjazdoch sa schádzajú nevídané počty.


Cítiť, že niečo sa pohlo a naďalej hýbe dopredu. Ak to zoberieme len čisto zo štatistického hľadiska, červeno-čierni získali štyri kolá pred koncom 55 bodov (pred rokom dosiahli 49 po skončení ligy). Za posledných päť rokov túto bodovú hranicu Spartak dosiahol len raz. Aj to až pri záverečnom účtovaní.


Aj tento ukazovateľ o niečom svedčí. Súčasný káder má od ideálneho stavu ešte stále ďaleko. Kvalitná posila by sa zišla najmä do zálohy a útoku. Základná kostra tímu je však zdravo futbalová. Mančaft tvorí výbornú partiu a futbalové nedostatky nahrádza maximálnym nasadením na ihrisku.

Šupa / Kubota
reklama


Pozitívom je, že v zostave sa objavuje čoraz viac odchovancov. Kamenár, Habánek, Procházka, Mikovič, Hanzel, Karhan, Gašparík - to všetko sú hráči, ktorí v klube vyrástli a pre mesto im bije srdce.

 

V širšom kádri figurujú Rusov a Ba, od leta majú veľkú šancu zabojovať o miestenku v áčku aj dorastenci Šulc a Steinhübel.


K tomu treba prirátať kvalitu českých a skúsených slovenských futbalistov, ich vyzretosť a najmä kladné povahové vlastnosti. Samozrejme, nie každý ťah sa vydarí a platí, že kto robí, robí aj chyby.


Nech už dopadnú majstrovské preteky akokoľvek, na túto sezónu sa treba pozerať pozitívne. Spravil sa kus roboty. Zásluhou hráčov, realizačného tímu i majiteľov, ktorí preukázali trpezlivosť a dali tímu čas na prirodzený vývoj.
Skrátka, progres na všetkých úrovniach, hodný povšimnutia.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda TANEX
reklama