Siedme miesto basketbalových kadetiek je nad zlato

ŠPORT - Basketbal | 9.5.2012, 14.15, Tatiana Čuperková

Uplynulý víkend sa v Košiciach konali majstrovstvá Slovenska kadetiek. Turnaj sa hral systémom play-off podľa umiestnenia družstiev v nadstavbe.

Trnavské kadetky na slovenskom šampionáte v Košiciach. Vrchný rad zľava: trénerka Helena Červená, Dominika Jančovičová, Monika Kučerková, Deana Simeonová, Laura Dubeňová, Monika Krajčovičová,Viktória Královičová, trénerka Božena Jacková.
Dolný rad zľava: Adriana Šústová,Nikola Fodorová,Lucia Babirátová,Nikola Hujsiová,Lucia Hanusová, Antónia Krippnerová, Martina Szilvásová. FOTO: archív Slávie Trnava

Majstrom Slovenska sa stal suverén nadstavby domáce Jugo Košice, druhé skončilo družstvo Banskej Bystrice a tretie dievčatá z Petržalky. Trnava skončila pri svojej premiére v kadetskej lige na siedmej priečke.

Trnavčanky mali počas sezóny k dispozícii len tri hráčky ročníka 1995, celú súťaž odohrali najmä mladšie dievčatá. Ostatné družstvá mali v základných päťkách štyri až päť hráčok starších od slávistiek.

Aj napriek tomuto hendikepu odohrali v tejto sezóne 27 zápasov s celkovou aktívnou bilanciou 15 výhier a 12 prehier.

Finálový turnaj
Trnava - Petržalka 53:65 (23:36)
Body Slávie: Dubeňová 17, Fodorová 9, Simeonová 8, Kučerková 7, Královičová 5, Hujsiová 4, Šústová 3

Favoritkami boli Petržalčanky, a podľa toho vyzerala aj prvá štvrtina, ktorú slávistky prehrali vysoko 3:24. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci, aj napriek tomu, že druhú štvrtinu vyhrali Trnavské dievčatá 20:8. Bodové dobiehanie stálo Trnavčanky veľa síl, a do semifinále tak postúpili ich súperky.

Trnava – Karlova Ves 69:74 (34:40)
Body Slávia: Simeonová 22, Dubeňová 18, Královičová 11, Hujsiová 7, Kučerková 6, Šústová 4, Krajčovičová 1

S druhým súperom mali Trnavčanky už pred týmto súbojom negatívnu bilanciu dvoch. Zápas mal dramatický priebeh a v jeho závere bol nerozhodný stav 69:69. Minúta pred koncom slávistky stratili loptu, súperkám sa podaril trojbodový hod, ktorý zdupľovali ďalším pokusom za dva body.

Trnava - Abovia Košice 94:69 (50:37)
Body Slávie: Dubeňová 30, Fodorová 25, Simeonová 16, Hujsiová 6, Šústová 5, Kučerková 3, Hanusová 3, Krajčovičová 2, Jančovičová 2, Szilvásová 2

V zápase o konečné siedme miesto sa slávistky ťažšie rozbiehali, v úvode prehrávali 12:1,no po oddychovom čase začali hrať svoju hru a polčas vyhrali o 13 bodov. Zápas potom mali pevne vo svojich rukách a zvíťazili v ňom o 25 bodov.