Trnavské rybníky
reklama

Blog Šoková terapia: Spomienky na budúcnosť

BLOG - Šoková terapia | 17.3.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Nie je nič zábavnejšie, ako sa hrabať v starých fotkách. Nedávno som tomuto pokušeniu neodolala. Je pravda, že som sa sama doma pri počítači smiala, až mi slzy tiekli. Keby ma videl niekto cudzí, asi by si myslel svoje, ale stálo to zato.

Zistila som niekoľko vecí.

reklama

1. V čase, keď som končila vysokú školu, som bola ultra štíhla. Vážila som 58 kg, bola som posadnutá športom a nejedla som takmer nič. Aj keď mi moje okolie hovorilo, že som už dostatočne chudá, ja som to tak necítila. Celý život som prežila ako dievča krv a mlieko, a teda, logicky, keď som sa pozrela do zrkadla, videla som tam niekoho, kto vyzerá ako panáčik Michelin.

2. Chceli sa mladé na staré hrať. Inak to nazvať neviem. Pohľad na fotografiu z plesu z roku 2004 ma pobavil. Natupírované vlasy, prazvláštne róby, prisilný mejkap. A to neboli hrôzostrašné osemdesiate roky. Bolo už toto storočie! Veľmi sme vtedy všetky chceli vyzerať staršie a serióznejšie a priveľmi elegantne.

3. Vtedy boli naše problémy najväčšími na svete. Pritom išlo o neskutočné banality. Smiešny spoločný podnájom, kto čo navarí, kto vynesie smeti, rozrátanie spoločného účtu, výmena služby v našej prvej skutočnej práci v rádiu. Mysleli sme si, že život je ťažký, a horšie to už byť nemôže.

reklama

 

Čo z toho vyplýva

1. Keď máte naozaj stehná ako piliere pod Bazilikou sv. Marka v Benátkach, robte so sebou niečo. Ale keď vyzerajú ako najtenší pásik na čiarovom kóde, máte pokožku ako susedova prababka a už len pri pohľade na slovo potraviny chytáte hysterický záchvat, máte veľmi ďaleko od zdravého rozumu. Počúvajte svojich priateľov.

2. Nehrajte sa na niečo, čo nie ste. Môj otec povedal svokrovi: „Ja ti závidím tvojich 83 rokov.“ Môj starký sa tomu začudoval a otec podal vysvetlenie: „Dožil si sa ich. Ja tú istotu nemám.“ Ak pán Boh dá, dožijeme sa aj tridsiatky (ďakujem, stalo sa), aj šesťdesiatky. Nesnažme sa vyzerať ako Cher po dvadsiatej plastike v čase, keď ešte naše prsia s ľahkosťou vzdorujú gravitácii.

3. Dnes viem, že netreba hľadať problém tam, kde nie je. Že nikto múdry z neba nespadol, ale debilov ako keby zhadzovali. Chápem zmysel hesla Čo ťa nezabije, to ťa posilní. A hlavne, nastal čas mať pri sebe len skutočných priateľov. Keď kvety napadne nechutná pliaga, zbavujeme sa jej. Prečo to teda neurobiť s ľudskými červami, ktorí z nás sajú energiu?

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama