Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Tatiana Čuperková: V románe aj v živote hľadá Pána Božského

RELAX - Tí sú naši | 1.6.2012, 10.05, Katarína Rosinová

Jedného dňa sa z našej redakcie ozval radostný výkrik. To sa šporťáčka Tatiana Čuperková dozvedela, že jej idú vydať knihu. Nechápali sme. Akú knihu? Kedy ju stihla napísať? A ako to, že o tom nikto nič nevie?

Tatiana Čuperková: V románe aj v živote hľadá Pána Božského

S Madouom pri Fontáne Di Trevi. Pri písaní knihy ju veľmi inšpiroval.
 

reklama

 

Tánička je samé prekvapenie. Za dva mesiace bola schopná stvoriť román Nájdem si ťa v Ríme, to všetko po práci na úkor spánku. Pár dní predtým, ako vyšiel, už patril medzi najpredávanejšie na internete.


Na koži aj pod kožou
„Písalo sa mi veľmi dobre, lebo je to niečo, čo ma baví a čo si môžem robiť celkom podľa seba. Pracujem len so svojimi zážitkami, pocitmi a fantáziou,“ hovorí.


Rím miluje z celého srdca. Až tak, že jej telo zdobia dve tetovania – na lýtku pravej nohy má zvečnený vavrínový veniec a gladiátorský meč spolu s latinskou skratkou SPQR – senát a ľud rímsky. Tieto štyri písmená nájdete v Ríme takmer na každom kroku. Ľavé rameno jej zasa skrášľuje koloseum a gladiátorská prilba. Ešte dobre, že nie je muž, to by vraj mala potetovaný celý chrbát.

reklama

 

Kniha vzbudila dobré ohlasy, čitateľky jej samé píšu a žiadajú pokračovanie.


V metropole Talianska je ako doma. Má pocit, že ju dôverne pozná z minulého života. V tom terajšom tam bola už deväťkrát, vždy na niekoľko dní, niekoľkokrát sa vrátila aj do iných kútov tejto krajiny. Aj vďaka tomu vedela v knihe presne popísať krásy Toskánska a cestu z letiska do hotela v Ríme, z hotela do centra a podobne. Bez mapy a internetu. Keby sa niekto riadil jej inštrukciami, prišiel by na presne určené miesto.


Ideálne ja
Román je do istej miery autobiografický. Hlavná hrdinka sa volá síce volá Eva, ale má rovnako ako Táňa tridsaťdva rokov. Tiež má za sebou neúspešný vzťah, ktorý sa skončil škaredým rozchodom. Do Ríma chodí načerpať energiu.

 

„Má moju povahu, koná, ako by som konala ja. Keď sa zaľúbim, je to fatálne. Nie je to postupné zaľúbenie, ale okamžité, a vtedy nerozmýšľam nad dôsledkami. Idem za hlasom srdca, a potom to často dosť bolí. A ešte obe milujeme talianske jedlo. Až na to, že Eva má o dvadsať kíl menej,“ smeje sa Táňa.

 

„Je to také moje ideálne ja. Nemá však žiadny vzťah k športu ani nerobí novinárčinu. Vlastní obchodík s talianskymi potravinami, ktoré chodí nakupovať do Ríma.“ Rovnaký obchodík si túži otvoriť aj Táňa. Raz, keď bude veľká. :)


Sex s mierou
Tí, čo poznajú Táňu a jej stĺpčeky Šoková terapia, určite očakávajú, že v knihe bude veľa sexu a pikantností. Román je však skôr postavený na hravých dialógoch a vzájomnom doberaní sa. Eva v Ríme stretáva dvoch mužov. S oboma má románik.

 

Rameno jej zdobí tetovanie kolosea. FOTO: Album Táne Čuperkovej

 

Jeden je fiktívna postava, inšpirovaná niekým, koho spoznala v Ríme, čistokrvný Talian, tridsaťšesťročný právnik. Evu si vyhliadne, lebo chodieva na rovnaké miesta, a zoznámi sa s ňou. Druhý muž je reálny – prisťahovalec Madou, ktorý žije v Ríme osem rokov a pracuje pri fontáne di Trevi. Tam sa s ním Táňa zoznámila a stali sa kamarátmi. Vraj aj niečím viac, ale o tom sa nehovorí. :)

 

Aj Madou dostal jeden výtlačok knihy, hoci nevie po slovensky ani ceknúť. Potešilo ho však, že bol inšpiráciou a stal sa jedným z hlavných hrdinov.


Táňa je taká naša trnavská Carrie Bradshaw, novinárka zo seriálu Sex v meste. Tiež hľadá Pána Božského. Minimálne prostredníctvom svojej hrdinky. Ktorý z dvoch mužov to nakoniec bude a či budú v závere cengať aj svadobné zvony, to už prezrádzať nebudem.


Za všetko môže sestra
Tatiana Čuperková pracuje v Trnavskom hlase od jeho vzniku v roku 2009, no v médiách pôsobí už desať rokov. Pôvodom Revúčanku priviedlo do Trnavy štúdium. „Prijali ma na fakultu masmediálnej komunikácie, ktorá v tom čase fungovala tretí rok. Toto mesto som si vybrala aj kvôli otcovi, ktorý pochádza zo Zelenča a priženil sa na Gemer.“


Odjakživa sa venuje športovej žurnalistike, preto bolo pre okolie prekvapením, že píše niečo z úplne iného súdka – ženský román. „Môže za to moja sestra Karin. Vedela, že som vždy túžila byť spisovateľkou, a tak ma dokopala k tomu, aby som začala. Po celý čas nado mnou stála, kontrolovala ma a volávala mi aj sedemkrát za deň.“

 

Dnes je sestre za tento „teror“ vďačná. Najväčšími kritičkami boli kamarátky novinárky Anka Vojteková a Karin Brodňanová, ktoré knihu priebežne čítali a pripomienkovali.


Sú na ženy
Naša blonďavá kolegyňa má v súčasnosti hektické životné obdobie. Jednoizbový byt na trnavskom sídlisku vymenila za starší rodinný dom v Majcichove, ktorý momentálne rekonštruuje.

 

Jej prvé dieťa pokrstila kamarátka Anka Vojteková. Akciu moderoval Chyno.


„Našla som domček svojich snov, z ktorého si vytváram malý taliansky raj. Najmä zvnútra bude vyzerať ako domčeky v Toskánsku a záhrada bude plná vysokých štíhlych tují,“ hovorí zasnene. Prečo sa snaží mať Taliansko tu a rovno sa tam nepresťahuje? Aj na to má vysvetlenie. „So Slovenskom mám silné väzby: rodinu, priateľov a hypotéku. Takže odísť nie je jednoduché.

 

Aby som sa presťahovala, musela by som tam nájsť svoju životnú lásku. Dovtedy budem bývať na Slovensku a tak často, ako sa len dá, cestovať do Talianska,“ plánuje.


Okrem histórie, krajiny a jedla ju tam lákajú aj muži, ktorí sú vraj úplne iní, ako naši. „Taliani sú odvážnejší, ako ostatní Európania. Strašne si veria, a pritom ani nemusia byť najväčší fešáci na svete. Dali by sa rozdeliť na dve skupiny: Jedni sú šmrncovní elegáni, o druhých by ste ani bicykel neopreli.

 

Obidve sorty však majú vysoké sebavedomie a neboja sa dať najavo, keď sa im žena páči. Oslovia ju a je im jedno, odkiaľ je alebo či im vôbec rozumie. Nedá sa ani povedať, či sú zaťažení na brunety alebo blondíny. Jednoducho sú na ženy.“

 

Pozor! Na dvoch záujemcov čaká výtlačok románu Nájdem si ťa v Ríme s podpisom autorky. Stačí ak pošlete mail na adresu redakcia@trnavskyhlas.sk a do textu dáte svoje meno a adresu. Hláste sa do utorka 12. júna. Spomedzi všetkých vyžrebujeme dvoch výhercov, ktorým knižku pošleme. Ich mená nájdete v Trnavskom hlase číslo 24.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama